Телескоп «Хаббл» сфотографував космічне «віяло»

Телескоп «Хаббл» сфотографував космічне «віяло»

Оператори космічного телескопа «Хаббл» опублікували знімок туманності в сузір’ї Цефея, зовнішній вигляд якої змінювався протягом півстоліття. Фотографія представлена ​​на офіційному сайті обсерваторії.

Джерело: Відомості

Оператори космічного телескопа «Хаббл» опублікували знімок туманності в сузір'ї Цефея, зовнішній вигляд якої змінювався протягом півстоліття. Фотографія представлена ​​на офіційному сайті обсерваторії.

Вперше знімок туманності і її зірки PV Cep був отриманий в 1952 році, коли телескопи зафіксували тільки вузьку смужку газу, що нагадує хвіст комети. Через 25 років астрономи виявили, що туманність, яка знаходиться на відстані 1600 світлових років від Землі, прийняла форму віяла. Це дозволило зробити висновок, що зірка все ще перебуває на стадії формування.

Вчені припускають, що PV Cep оточена щільною газопиловою хмарою. Світло зірки проникає за межі хмари, але не у всіх напрямках. Характер освітлення туманності вказує на те, що в минулому столітті в газопиловій хмарі з'явився пролом, який дозволив конусу світла поширитися назовні.

Яскравість зірки, в порівнянні з попередніми спостереженнями, також збільшилася. На думку астрономів, PV Cep відносно недавно почала переробляти водень у термоядерних реакціях в ядрі. У міру розвитку зірки її яскравість може ще зрости.

Loading...