Мода на китайські ліхтарики долетіла до Луцька

Мода на китайські ліхтарики долетіла до Луцька

В суботу, 22 жовтня, Луцьк пізнавав ази китайської культури. В парку імені Лесі Українки в повітря злетіло близько 70 китайських паперових ліхтариків.

Автор: Максим Яблонський / Джерело: Відомості

В суботу, 22 жовтня, Луцьк пізнавав ази китайської культури. В парку імені Лесі Українки в повітря злетіло близько 70 китайських паперових ліхтариків. Логіка тут проста: свічка нагріває холодне повітря, і вже гаряче воно збирається в куполі, що і піднімає цю літаючу штукенцію в небо.

Лучанам така забава припала до душі. Багато хто надавав цьому дійству символічне значення. Хтось просив у неба про нову машину, а хтось вбачав у літаючій кульці символ кохання.

Бажаєте теж спробувати — вперед. Можна просто купити якісний ліхтарик з рисового паперу за ціною від 12 до 50 гривень, або зробити самому. Завжди є люди, які все хочуть спробувати «на зуб».

Китайський ліхтарик складається з трьох частин: купола, каркасу і свічки. В ідеалі купол має бути зроблений зі спеціального рисового паперу, але нам підійде і поліетиленовий пакет для сміття. Пакет вибираємо найдешевший, бо він і найлегший. Вивертаємо пакет і на внутрішню сторону приклеюємо канцелярську кальку для убезпечення купола від загоряння. Каркас — це кільце, діаметр якого відповідає діаметру горловини нашого пакета. Його зробимо, наприклад, зі шпону. Потім до кільця хрест-навхрест кріпляться два шнурки. На їхнє перехрестя прикріплюється чашечка з фольги, де і буде свічка. Кусочок вати, намоченої в спирті, — робочий варіант для свічки.

Тепер можна летіти. Слід тільки пам’ятати про правила пожежної безпеки. Не рекомендуємо запускати в спекотні літні дні, а нинішня осіння погода — це те, що треба. Можна спробувати прив’язати ліхтарик ниткою і ходити з ним, як з повітряним змієм, якщо ви не боїтесь втратити символічності запуску. Доброго вітру!

Loading...