Тетяна Ціхоцька: Колядування теж може бути професійним
Дев’ять років тому в ефірі Волинського телебачення Тетяна Ціхоцька заявила про своє бажання створити концертне шоу на тему українського Різдва з елементами театрального дійства.
Дев’ять років тому в ефірі Волинського телебачення Тетяна Ціхоцька заявила про своє бажання створити концертне шоу на тему українського Різдва з елементами театрального дійства. І ось уже вісім років поспіль різдвяна концертна програма «Коляда з Тетяною Ціхоцькою» успішно проходить на сцені Волинського облмуздрамтеатру. Крім того, за цей час було знято відеофільм, випущено в ефір кілька відеоверсій концерту, створено інтернет-сайт проекту. Минулого року спеціально для дітей та їхніх батьків Тетяна Ціхоцька випустила альбом «Коляда — співаймо разом» із фонограмами популярних колядок і щедрівок, свого роду — різдвяне «караоке».
«Коляда з Тетяною Ціхоцькою» щоразу змінюється та доповнюється. Приблизно половина номерів програми щороку повторюється — з невеликими змінами, інша половина — це нові твори й виступи гостей програми.
— При роботі над змінами та доповненнями в першу чергу мені потрібен професійний підхід до справи всіх учасників програми, — говорить Тетяна Ціхоцька. — Як кажуть, нічого особистого, головне — робота. Але спільна творчість так чи інакше не може успішно відбуватись, якщо солісти, танцюристи не відчуватимуть одне одного. Атмосфера довіри та спільної зацікавленості у найкращому результаті є вкрай необхідною.
Отже, цього року основні зміни полягали у тому, що на сцену вийшов повністю оновлений колектив солістів. Сергій Стасюк, Павло Бовканюк, Микола Бортнік і Микола Скубій — учасники народного квартету «Жайвір» Ківерцівського будинку культури. Оксана Штембурська та Тетяна Бак — студентки Луцького педагогічного коледжу.
— Знайти не просто учасників, а однодумців — завжди не легко, та цього разу, мені, вочевидь, це вдалось. Я впевнена у цих людях, сподіваюся, ми ще не раз потішимо глядачів гарними виступами.
Приємною несподіванкою для гостей дійства була поява на концерті яскравого в усіх відношеннях жіночого народного аматорського колективу «Передзвін» Луцького будинку вчителя. Крім майстерності співу, вони просто вразили глядачів гарним вбранням міських панночок.
— Останні кілька місяців, що передували різдвяним святам, — каже Тетяна Ціхоцька, — у нас був надзвичайно щільний графік репетицій. Настання ж Різдва ми відчули ще на початку грудня, коли редакція Першого національного телеканалу запросила мене разом із творчим колективом у Київ на зйомку новорічно-різдвяного циклу телепрограм «Фольк-music». У столицю вирушили разом із нашими постійними партнерами — танцюристами ансамблю «Волиняночка» міського Палацу культури. В Києві навіть не одразу повірили, що нас приїхало майже сорок учасників. Але можливостей студії вистачало, щоб ефектно відзняти яскраву динамічну композицію «Колядник», яка відображає масові різдвяні гуляння молоді. Ефір програми відбувся якраз на Різдво, за кілька днів до концерту у Луцьку. Так, завдяки організаційній підтримці голови обласного управління культури Володимира Лисюка, волинську «Коляду» було презентовано на всеукраїнському рівні. Щоразу наприкінці концерту неможливо втриматися від посмішок під час виступу «посівальників». Маленькі «пастушки» (учасники вокального ансамблю міського палацу учнівської молоді) з авансцени дзвінко промовляють вітання та під аплодисменти розсипають у залі жито-пшеницю. У минулі роки спеціально до концерту купували зерно для цього епізоду. Тепер наші пастушки стали справжніми «професіоналами»: приходять на концерт зі своїм зерном… Коли я ще тільки починала роботу над аудіоальбомом різдвяних пісень, який згодом ліг в основу концерту, мені мало хто вірив, що це взагалі потрібно — піднімати тему Різдва, тим більше її популяризувати, ще й намагатися бути комерційно успішним. Тепер ми збираємо повні зали, а на моєму інтернет-сайті кількість переглядів пісень «Щедрик» і «Нова радість» за два різдвяних тижні збільшилася більше ніж на дві тисячі. Хочеться вірити, що культура нашого народу все-таки повернеться до своїх першоджерел.