Вживання квасолі знижує ризик цукрового діабету та серцево-судинних захворювань
Як свідчать результати багатьох досліджень, збільшення споживання рослинної їжі, в тому числі спаржевої квасолі (шпарагівки), знижує ризик розвитку ожиріння, цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, передчасної смерті від різних хвороб, а також покращує стан шкіри, волосся та допомагає контролювати масу тіла.
Згідно з Національною базою даних поживних речовин (USDA National Nutrient Database), 1 порція спаржевої квасолі (близько 100 г) містить 31 калорію, 0 г жиру, 7 г вуглеводів, 3 г клітковини, 3 г цукру та 2 г білка. Цей представник бобових є джерелом вітамінів А, С і К, а також містить фолієву кислоту, тіамін, рибофлавін, залізо, магній та калій.
Фолієва кислота здатна допомогти попередити розвиток депресії, запобігаючи надмірному утворенню в організмі гомоцистеїну — амінокислоти, що обумовлює погіршення постачання крові та поживних речовин до головного мозку. Його надлишок впливає на виробництво серотоніну, допаміну та норадреналіну — гормонів, що регулюють настрій, сон і навіть апетит.
Відомо, що недостатнє вживання вітаміну K пов’язано з високим ризиком виникнення переломів кісток. Тому адекватне споживання фруктів і овочів, багатих вітаміном К, має важливе значення для здоров’я. Цей вітамін сприяє поліпшенню всмоктуваності кальцію. Відзначимо, що одна порція зелених бобів забезпечує 14,4 мкг вітаміну К (майже 20% добової потреби), а також 4% кальцію.
Спаржева квасоля містить велику кількість хлорофілу, який здатний знизити канцерогенний вплив гетероциклічних амінів, що утворюються в результаті приготування їжі при високій температурі. Тому фахівці рекомендують додати спаржеву квасолю як гарнір до м’яса, приготованого на грилі.
Спаржеву квасолю можна вживати у свіжому, консервованому або термічно обробленому вигляді. Дієтологи рекомендують промивати консервовану квасолю, щоб зменшити вміст солі. Фахівці стверджують, що такий метод дозволяє знизити споживання солі до 41%. При покупці свіжої квасолі необхідно вибирати боби, які виглядають свіжими, без видимих пошкоджень і яскраво-зеленого кольору. Зберігати квасолю потрібно в холодильнику, щоб вона залишалася свіжою.
Варто відзначити, що перед вживанням спаржевої квасолі пацієнтам, які приймають препарати для розрідження крові, необхідно проконсультуватися з лікарем, оскільки вітамін К, що міститься в такому овочі, відіграє важливу роль у процесі згортання крові.