Сольові пов’язки зцілюють навіть досить проблемні недуги

Сольові пов’язки зцілюють навіть досить проблемні недуги

Джерело: Відомості

Про користь сольових розчинів відомо давно. Сіль застосовують у компресах, іноді при ударах. Сольові ванни корисні для промивання носа, протирання обличчя сольовим розчином розгладжує дрібні зморшки... Це все перевірено та працює!

Цю розповідь знайшли в старій газеті. А йдеться у ній про дивовижні цілющі властивості солі, яку застосовували ще під час Другої світової для лікування поранених солдатів. Пише медсестра, яка безпосередньо брала участь у бойових діях.

«Під час Великої Вітчизняної війни я працювала старшою операційною сестрою в польових шпиталях із хірургом І. І. Щегловим. На відміну від інших лікарів, він успішно застосовував при лікуванні поранених гіпертонічний розчин кухонної солі.

На широку поверхню забрудненої рани він накладав пухку, рясно змочену сольовим розчином велику серветку. Через 3–4 дні рана ставала чистою, рожевою, температура, якщо була високою, опускалася майже до нормальних показників, після чого накладалася гіпсова пов’язка. Через 3–4 доби поранених відправляли в тил. Гіпертонічний розчин працював прекрасно — у нас майже не було смертності. Років 10 тому, після війни, я скористалася методом Щеглова для лікування власних зубів, а також карієсу, ускладненого гранульомою. Поліпшення відчула вже через два тижні.

Після цього стала вивчати вплив сольового розчину на такі хвороби, як холецистит, нефрит, хронічний апендицит, ревмокардит, запальні процеси в легенях, суглобовий ревматизм, остеомієліт, абсцеси після ін’єкції і так далі. В принципі це були окремі випадки, але кожного разу я отримувала позитивні результати. Пізніше працювала в поліклініці й могла б розповісти про цілу низку досить важких випадків, коли пов’язка з сольовим розчином виявлялася більш ефективною, ніж усі інші ліки. Нам вдавалося виліковувати гематоми, бурсит, хронічний апендицит.

Річ у тому, що сольовий розчин має абсорбувальні властивості й витягує з тканини рідину з патогенною флорою.

Якось під час відрядження в район я зупинилася на квартирі. Діти господині хворіли на кашлюк. Вони безперервно та болісно кашляли. Я наклала їм на спинки на ніч сольові пов’язки. Через півтори години кашель припинився і до ранку не з’являвся. Після чотирьох пов’язок хвороба зникла безслідно.

Сольовий розчин можна використовувати тільки в пов’язці, але в жодному разі не в компресі.

Нагадаємо, концентрація солі в розчині повинна не перевищувати 10%, але і не опускатися нижче 8%. Пов’язка з розчином більшої концентрації може призвести до руйнування капілярів у тканинах у ділянці накладання. Дуже важливий вибір матеріалу для пов’язки. Він повинен бути гігроскопічний. Тобто легко промокати і без будь-яких залишків жиру, мазей, спирту, йоду. Неприпустимі вони й на шкірі, на яку накладається така пов’язка.

Пов’язка

Найкраще використовувати лляну та бавовняну тканину (рушник), багаторазово вживану і не раз прану. Можна скористатися і марлею. Останню треба скласти у вісім шарів. Будь-який інший із зазначених матеріалів — у чотири шари. При накладанні пов’язки розчин повинен бути досить гарячим.

Вичавлювати перев’язний матеріал слід середньо, щоб він був не дуже сухим і не надто вологим. На пов’язку нічого не накладати. Прибинтувати її або прикріпити лейкопластиром — і все.

При різних легеневих процесах (але виключено при кровотечах із легень) пов’язку краще накладати на спину, але при цьому треба точно знати локалізацію процесу. Бинтувати грудну клітку потрібно досить щільно, проте не здавлювати дихання.

Живіт бинтуйте якомога тугіше, бо за ніч він звільняється, пов’язка стає вільною й перестає діяти.

Як правильно приготувати 10% сольовий розчин?

Для цього треба взяти 1 л кип’яченої, сніжної, дощової або дистильованої теплої води. Покласти в неї 90 г харчової солі (тобто 3 ст. л. без верху). Ретельно розмішати. Вийшов 9-відсотковий сольовий розчин.

Потім необхідно узяти вісім шарів марлі, відлити частину розчину та потримати тканину в ньому одну хвилину. Злегка віджати, щоб не текло.

Покласти марлю на хворе місце. Зверху обов’язково накрити шматком матерії з чистої вовни. Зробити це перед сном.

Прибинтувати все бавовняно-паперовою тканиною або бинтом, не застосовуючи поліетиленових прокладок. Тримати до ранку. Вранці все зняти. А наступної ночі процедуру повторити».

Loading...