Учені змогли «прочитати» «думки» мухи

Це ще далеко не «телепатія», але перший крок до читання думок вже зроблено.
Нейробіологи, що представляють Північно-Західний університет в Іллінойсі, заявили, що ними розроблена технологія,яка дозволяє «читати думки» мух, відстежуючи взаємодію нейронів у мозку комахи. Вчені за допомогою флуоресцентних молекул позначили нейрони в голові мухи, і це дозволило їм з’ясувати, які синапси активізуються при впливі певних подразників, пише science.d3.ru з посиланням на The Independent.
Флуоресцентні молекули були отримані завдяки білкам, які світиться, раніше виявленим у медуз. Вчені зробили так, щоб світлові сигнали трьох кольорів — синій, зелений і жовтий — відповідали трьом найбільш розвиненим у мух сенсорним системам — нюху, зору та почуттю тепла відповідно.
Молекули були поділені навпіл, після чого одна половина кожної з них була імплантована в нейрон, що передає інформацію, а друга — в приймаючий нейрон. Після цього, якщо муха що-небудь відчувала, наприклад холод, — половинки молекули возз'єднувалися, про що свідчив світло, яке загоряється, у цьому випадку жовтого кольору.
Після цього флуоресцентна клітина продовжувала горіти досить довго, і, спіймавши муху, дослідники могли дізнатися, холодно було мусі або жарко, нюхала вона банани або жасмин, та іншу подібну інформацію за цілу годину. Для того, щоб «рахувати» цю інформацію, нейробіологам було достатньо порівняно простого мікроскопа.
«Результати нашого експерименту показали, що ми можемо спостерігати, якого роду активність проявляють нейрони в мозку, фіксуючи моменти обміну інформації між ними і перетворюючи їх на стабільні сигнали, які в подальшому можна побачити за допомогою мікроскопа», — розмірковує провідний автор дослідження Марко Галле. За його словами, можливість проаналізувати активність сенсорних систем, прочитавши та витлумачивши активність різних синапсів, робить нову технологію унікальною.
Дослідники відзначають, що їхній метод, звичайно, важко назвати «телепатією» в повному розумінні слова, але свою розробку вони вважають значним кроком до, здавалося б, фантастичною здатності повноцінно читати думки.