Могила короля Артура в Британії виявилася середньовічною підробкою

Могила короля Артура в Британії виявилася середньовічною підробкою

Середньовічні монахи сфабрикували місце поховання короля Артура, щоб збільшити популярність свого абатства.

Джерело: Відомості

Колектив археологів з Університету Редінга перевірив результати майже ста років розкопок в Абатстві Гластонбері, де, за переказами, були поховані король Артур і його дружина Гвіневра. На думку вчених, згадки про легендарного короля були, найімовірніше, спробою ченців привернути увагу паломників до малопопулярного абатства, однак, під вплив міфів потрапили в підсумку і археологи XX століття, повідомляє сайт «N+1».

Автори заново провели хімічний і радіовуглецевий аналіз знахідок, отриманих під час розкопок 1904-1979 року. Матеріали, знайдені в «могилі» Артура та Гвіневри, були датовані XI-XV століттями, що приблизно на п’ять століть пізніше, ніж передбачуваний час життя королівського подружжя. Учені також вказали на помилки, здійснені їхніми колегами під час розкопок в середині XX століття. На думку авторів, некоректна перша інтерпретація результатів стала наслідком недосконалих методів аналізу, а також зайвої віри в середньовічні перекази.

Крім того, археологи відзначили незвичайну історію церкви, яку, за переказами, заснував Йосип Ариматейський. Після пожежі в 1184 року монахи абатства придумали кілька способів для залучення паломників. Крім легенди про могилу короля Артура вони також активно «рекламували» новий храм: його перебудували із застосуванням матеріалів старої церкви, а також використовували архаїчні архітектурні прийоми, щоб підкреслити історичну спадкоємність.

Loading...