Під «Чорним квадратом» Малевича виявили кольорове зображення

Третьяковська галерея оприлюднила результати останніх досліджень картини «Чорний квадрат» Казимира Малевича.
Згідно з отриманими результатами, під «Чорним квадратом» приховані два кольорові зображення, повідомляє сайт pravmir.ru.
«Було відомо, що під зображенням «Чорного квадрата» було ще якесь зображення. Ми з'ясували, що таких зображень не одне, а два. І довели, що початкове зображення — це кубофутуристична композиція, а лежача під «Чорним квадратом», колір якого ви бачите в кракелюрі, — це протосупрематична композиція», — розповіла науковий співробітник відділу наукової експертизи Третьяковської галереї Катерина Вороніна.
У рентгенівських променях на «Чорному квадраті» добре видно обриси іншої картини Казимира Малевича. Під мікроскопом добре видно, як крізь кракелюр, тобто тріщини «Чорного квадрата», просвічує інший барвистий шар, повідомляє канал «Росія — Культура».
Дослідники полотна — співробітники Третьяковської галереї Катерина Вороніна, Ірина Рустамова та Ірина Вакар — розповіли, що вони розшифрували напис на «Чорному квадраті», який вважають авторським.
Не вистачає трьох букв у слові, що починається на «н», й закінчується на «ов». Вся фраза, на думку музейників, звучить як «Битва негрів в темній печері, повідомляє канал «Росія — Культура».
«Чорний квадрат» - найвідоміша робота Казимира Малевича, створена в +1915 році, одна з найбільш обговорюваних і найвідоміших картин в російському мистецтві.
Малевич, з різною метою, виконав кілька авторських повторень «Чорного квадрата». Зараз відомі вже чотири варіанти «Чорного квадрата», що розрізняються малюнком, фактурою і кольором.
Першою з картин «Чорний квадрат», оригіналом, з якого згодом робилися авторські повторення, за традицією вважається та сама робота, що висіла на виставці, і зараз зберігається в Третьяковській галереї.