Космічний апарат «Вояджер-1» подолав вже 20 мільярдів кілометрів космічного простору

Космічний апарат «Вояджер-1» подолав вже 20 мільярдів кілометрів космічного простору

За 36 років «Вояджер-1» подолав 1/2000 відстані до найближчої зірки.

Джерело: Відомості

«Вояджер-1», запущений у 1977 році для дослідження Сонячної системи та простору за її межами, подолав вже більше 20 мільярдів кілометрів космічного простору. Це в 20 разів далі, ніж відстань від Землі до Сатурна.

Таку інформацію можемо побачити на спеціальній сторінці NASA, присвяченій космічному апарату.

Попри поважний вік, «Вояджер-1» продовжує працювати, ведучи дослідження віддалених районів Сонячної системи. Основними цілями «Вояджера» були планети Юпітер і Сатурн та їхні супутники й кільця. Після виконання програми дослідження цих планет місія зонду була перенацілена на виявлення геліопаузи та елементарних часток у сонячному вітрі та міжзоряному просторі.

На сьогодні «Вояджер-1» подорожує протягом вже кількох років через плазму, або іонізований газ, які присутні в міжзоряному просторі. «Вояджер» знаходиться в перехідній області відразу за межами Сонячної міхура, де деякі ефекти від нашого Сонця все ще очевидні. «Вояджер-1» вперше ще в 2004 році виявив підвищений тиск міжзоряного простору на геліосферу — міхур заряджених частинок навколо сонця, який сягає далеко за межі зовнішніх планет.

Loading...