Учені пропонують боротися з глобальним потеплінням за допомогою алмазів

Розпилювання в атмосфері алмазного порошку дозволить значно зменшити кількість сонячного світла, яке досягає поверхні.
Кліматологи з Гарварду запропонували використовувати тонкі порошки алмазів та окису алюмінію для зниження кількості сонячного світла, що досягає поверхні Землі, повідомляє сайт «N+1». Подібні заходи можуть знадобитися або в далекому майбутньому, коли випромінювання Сонця стане занадто сильним, або при боротьбі з глобальним потеплінням. Дослідження опубліковане в журналі Atmospheric Chemistry and Physics, коротко про нього повідомляє Nature.
Автори роботи провели ряд досліджень, які порівнюють ефективність порошків алмазів та інших твердих речовин із сульфатними аерозолями, які застосовують для тих же цілей. Виявилося, що тверді частинки безпечніші при розпиленні в атмосфері: вони не здатні утворювати сірчану кислоту, небезпечну для озонового шару. Крім того, сульфати поглинають випромінювання хвиль певної довжини, що може викликати розігрів нижніх шарів стратосфери й змінити атмосферну динаміку та клімат. На відміну від них, алмази, наприклад, значно менше поглинають теплове випромінювання.
Вчені зізнаються, що розпорошення алмазів в атмосфері — дорогий процес. Навіть незважаючи на те, що штучні алмази істотно дешевші природних (аж до 100 доларів за кілограм), для зниження потоку випромінювання потрібні сотні тисяч тонн порошку щорічно. З іншого боку, в перерахунку на одну людину вартість проекту може виявитися і не такий великий — до десяти доларів з кожного живе на планеті.