Космічний апарат «Нові Горизонти» знайшов атмосферу та лід на Плутоні

Космічний апарат «Нові Горизонти» знайшов атмосферу та лід на Плутоні

Небо на Плутоні несподівано виявилося блакитним, як на Землі.

Джерело: Відомості

Перші кольорові зображення атмосферної димки Плутона, надіслані «Новими Горизонтами» минулого тижня, показують, що її колір блакитний, повідомляє офіційний сайт NASA

«Хто б міг очікувати блакитне небо в поясі Койпера? Це чудово», — відзначає Алан Стерн, провідний дослідник проекту «Нові Горизонти» з Південно-західного дослідницького інституту (SwRI), Боулдер, штат Колорадо.

Туман самих частинок, швидше за все, сірий або червоний, але те, як вони розсіюють блакитне світло, привернуло увагу науковців.

«Цей вражаючий блакитний відтінок говорить нам про розмір та склад частинок димки, — розповідає дослідник Карлі Ховетт. — Синє небо часто є результатом розсіювання сонячного світла дуже дрібними частинками. На Землі ці частинки — дуже маленькі молекули азоту. На Плутоні вони мають бути більшими, але все ще відносно невеликими — такі схожі на сажу частинки ми назвиваємо толінами».

Вчені вважають, що толіни утворюються високо в атмосфері, де сонячне ультрафіолетове світло іонізує молекули азоту та метану і дозволяє їм взаємодіяти один з одним з утворенням все більш і більш складних негативно і позитивно заряджених іонів. Коли вони рекомбінують, то утворюють дуже складні макромолекули. Цей процес вперше виявили у верхніх шарах атмосфери супутника Сатурна Титана. Більш складні молекули продовжувати комбінувати та рости, поки не стають дрібними частинками, схожими на пил. Летючі гази конденсуються і вкривають їх крижаним інієм, перш ніж ці частинки встигають осісти на поверхню Плутона, якій вони додають червоного забарвлення.

Також «Нові Горизонти» виявив численні дрібні відкриті райони водяного льоду на Плутоні. 

На цей час космічний апарат «Нові Горизонти» знаходиться на відстані 5 млрд кілометрів від Землі, всі системи працюють нормально.

Loading...