Якутські вчені знайшли фрагмент шкіри мамонта, придатний для подальшого клонування

Якутські вчені знайшли фрагмент шкіри мамонта, придатний для подальшого клонування

Шкіра мамонта, знайдена на острові Великий Ляховський, може стати матеріалом для спроб клонування мамонта.

Джерело: Відомості

Про унікальні знахідки, які можуть стати першими кроками до нових відкриттів, розповіли учасники експедиції «Північна Ойкумена» Північно-Східного федерального університету РФ 7 жовтня на зустрічі з журналістами, інформує сайт вишу.

«Ляховські острови вважають центром «мамонтового материка». Тут найбільша в світі концентрація останків мамонтів, тому ми обрали цей район для проведення точкових досліджень», — розповідає керівник експедиції, завідувач лабораторії «Музей мамонта СВФУ» Семен Григор’єв.

У ході експедиції зафіксовано шість скелетних останків мамонтів. Однією з унікальних знахідок для вивчення стародавніх тварин стала шкіра мамонта. «Шкіра передусім цікава для проекту «Відродження мамонта », тому що наші корейські колеги вважають, що саме шкіра є кращим матеріалом для спроб клонування шляхом виділення життєздатних клітин», — зазначив керівник експедиції Семен Григор’єв.

Також був виявлений бивень карликового мамонта. За словами учасників, його зріст за приблизними розрахунками не перевищував двох метрів. «Бивень належить старому мамонтові. Навіть найдосвідченіший палеонтолог Павло Нікольський сказав, що вперше бачить настільки карликового мамонта. Нам належить з'ясувати, що це: якась мікропопуляція або індивідуальна особливість саме цього мамонта », — говорить Семен Григор'єв.

Експедиція «Північна Ойкумена» працювала в пониззі річки Яна, яку на сьогоднішній день вважають найпівнічнішою в світі палеолітичною стоянкою. Основні дослідження проходили на острові Великий Ляховський, де й були зібрані численні експонати.

Експедиція була проведена в рамках гранту Російського географічного товариства за участю фахівців з п'яти країн, вона тривала від 11 серпня до 29 вересня. 

Loading...