Вода у пляшках подорожчає

Вода у пляшках подорожчає

Інформація про те, що Кабмін має намір підвищити збір за використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв, збентежила не тільки виробників, а й споживачів. Розрахунки прописані в цьогорічному бюджеті. Як результат — виробники питної води замість нинішніх 5,04 грн.

Джерело: Відомості

Інформація про те, що Кабмін має намір підвищити збір за використання поверхневих і підземних вод, які входять до складу напоїв, збентежила не тільки виробників, а й споживачів. Розрахунки прописані в цьогорічному бюджеті. Як результат — виробники питної води замість нинішніх 5,04 грн. за 1 метр кубічний платитимуть 75,6 грн. Як бачимо, податок на цей вид продукції зросте у 15 разів. Це додаткові 30 мільйонів гривень до держбюджету, підрахували урядовці. Для споживача це означає суттєве подорожчання питної води у пляшках на полицях наших магазинів.

Рівненські виробники, наприклад, кажуть, що якщо за ці зміни проголосують, частина підприємств збанкрутує, бо не зможе конкурувати з дешевим імпортним товаром. В іншому випадку якість української води значно погіршиться, бо виробники будуть змушені здешевлювати процес виробництва. Що думають з цього приводу керівники волинських підприємств із виготовлення бутильованої води, «Відомості» поцікавилися у кількох із них.

Директор виробництва ТзОВ «Аква–світ і КО» Анатолій Семенюк каже, що безсумнівно такі зміни потягнуть за собою підвищення ціни на їх продукцію, але поки що на підприємстві не підраховували, на скільки точно подорожчає їх вода.

— Нашу воду, а це очищена питна вода «Лазурна» та «Йодіс-Лазурна», збагачена іонами йоду, — розповідає Анатолій Миколайович, — можуть собі дозволити сьогодні і пенсіонери, й малозабезпечені категорії громадян. Тому навіть підвищення ціни на 5 гривень за бутель (зараз ціна 19-літрового бутля 20 грн.) суттєво вдарить по гаманцю споживачів. Відповідно, вони будуть змушені відмовитися від нашої води. А, як всім відомо, та, що тече з крана, для пиття непридатна. Ми ж для виробництва своєї беремо воду з Омелянівської артезіанської свердловини, вона проходить 5 ступенів очистки, де забираються жорсткість, радіонукліди, тяжкі метали, луги, хлор, відбувається знезараження ультрафіолетовою лампою, при цьому всі поживні речовини у воді залишаються. Свою продукцію реалізуємо тільки на Волині, везти її далі невигідно, оскільки ще додадуться транспортні витрати, відповідно, ціна зросте, а так на Волині це поки що найдешевша очищена питна вода. Ми працюємо на те, щоб вода була якісною і дешевою. А нововведення Кабміну явно не на користь людей. Адже в результаті запрацюють підпільні цехи, які розливатимуть воду нелегально, десь у підвалах, з сумнівною якістю, що позначиться на здоров’ї людей, почнеться тіньовий бізнес.

Директор підприємства «Олдем», яке випускає солодкі води й мінеральну «Липинську», Михайло Мігас вважає, що зростання податків суттєво не відобразиться на ціні. Сьогодні його підприємство платить 0,5 копійки за літр води, після нововведення ця сума становитиме 7,5 копійки за літр. Відповідно, її будуть змушені занести у ціну товару, в результаті, як каже Володимир Михайлович, ціна півторалітрової пляшки збільшиться на 10 копійок.

Помічник голови правління ВАТ «Луцьк Фудз», яке виготовляє воду «Джерело здоров’я» сильногазовану ємністю 1,5 л (вода мінеральна природна столова гідрокарбонатна складного катіонного складу) та «Джерело здоров’я» негазовану ємністю 5 та 19 л, Олександра Шокало каже, що після нововведення якість їхньої води, звичайно, не погіршиться, але споживач відчує фінансове навантаження за рахунок збільшення витрат виробництва.

— Стосовно нашого виробництва, крім водокористування (5,037 грн./куб. м), — пояснює Олександра Юріївна, — податок платиться за використання надр (19,67 грн./куб. м) та геологорозвідку (0,068 грн./куб. м), і для підприємства сукупно це становить 24,78 грн./куб. м. Збільшення вартості може призвести до подорожчання продукції на 5-20%.

За статистикою, сьогодні вода в пляшках займає 22% ринку, один українець випиває понад 43 літри бутильованої води на рік.

Loading...