Якщо мітингарі виконають закон про амністію — впродовж місяця всі кримінальні справи буде закрито
Пшонка також зазначив, що на сьогодні з-під варти звільнено всіх протестувальників.
Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявляє, що в разі виконання протестувальниками умов закону про амністію до 17 лютого всі кримінальні справи стосовно затриманих буде закрито впродовж місяця. Про це він сказав на прес-конференції у п'ятницю в Києві, інформує УНН.
«Якщо умови буде виконано, то впродовж місяця всі кримінальні справи буде закрито», — сказав генпрокурор. Пшонка також зазначив, що на сьогодні з-під варти звільнено всіх протестувальників.
У четвер прокурор Києва Микола Бескишкий озвучив перелік вулиць і будівель столиці, які мали бути звільнені протестувальниками до 17 лютого для набуття чинності січневим законом про так звану «амністію» і звільнення від карної відповідальності підозрюваних в участі й організації масових заворушень у Києві.
За його словами, йдеться про розблокування 9 вулиць центральної частини Києва (Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, Трьохсвятительська, Владимирський узвіз, Прорізна, Заньковецкої та Майдан Незалежності) і демонтування 19 барикад, які там споруджені. Обов'язковою умовою є й звільнення будівлі КМДА.
У Штабі національного спротиву заяву прокурора назвали провокацією.
Як відомо, Майдан вимагав звільнення від покарання й звільнення з-під варти усіх активістів, схоплених силовиками, називаючи закон «про амністію» авторства регіонала Мірошниченка «законом про заручників».
Суди ж пом'якшили запобіжні заходи учасникам акцій протесту, найчастіше посадивши їх під повний чи частковий домашній арешт, при цьому багатьом із них до майбутніх судів змінили статтю звинувачення на більш тяжку – участь в «масових заворушеннях».
