Нацбанк змусить інкасаторів пересісти на броньовані машини
Резонансні пограбування інкасаторів в Україні змусили Нацбанк задуматися про серйозні зміни в правилах перевезень грошей.
Резонансні пограбування інкасаторів в Україні змусили Нацбанк задуматися про серйозні зміни в правилах перевезень грошей, пише «Кореспондент» із посиланням на видання « Ділова столиця».
Відзначається, що перший крок до серйозного переоснащення інкасаторських підрозділів вирішили почати з машин. До 2015 року повинні використовуватися лише броньовики. Наразі неброньовані машини лише до 45% автопарку інкасаторів.
Відзначається, що в цілому в Україні достатньо серйозні інкасаторські служби є лише у шести банків. Це Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, Експрес-Банк, Укрсоцбанк і Промінвестбанк.
« Близько 80% установ мають невелику службу інкасації для забезпечення власних перевезень, що складається з однієї-трьох бригад, і користуються при цьому послугами когось із цієї шістки», — описав становище на ринку керівник інкасації Ощадбанку Олександр Герасимов. Аналогічні групи також є у Держслужби охорони, Укрпошти та охоронних фірм.
Газета додає, що турбуватися через вимоги НБУ не потрібно лише Ощадбанку — у нього всі 933 інкасаторських авто броньовані. Однак іншим банкам модернізація автопарку коштуватиме недешево. Приміром, за інформацією видання, у Приватбанку броньовики становлять тільки 85 із 570 машин, а у Райффайзена — 110 з 293.
Варто зазначити, що в 2012 році Ощадбанк купував броньовики за $81,5 тис. за штуку. Якщо припустити, що ціни на них за минулий рік не змінилися, то заміна машин банкам з найбільшими інкасаторськими службами коштуватиме близько $70 млн.
