Польським роботодавцям не вистачає робочих рук з України

Польським роботодавцям не вистачає робочих рук з України

Польщі не вистачає сезонних працівників з України, повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на голову Асоціації польських садівників Мирослава Малишевського.

Джерело: Відомості

Польщі не вистачає сезонних працівників з України, повідомляє польське інформаційне агентство РАР з посиланням на голову Асоціації польських садівників Мирослава Малишевського. 

Українцям цього року важче поїхати на заробітки через проблеми з отриманням польських віз, передає ТСН.

«Ми хочемо, щоб вони приїжджали, вони хочуть працювати в Польщі, але є бар'єр — у консульствах», — розповів Малишевський.

За його словами, труднощі виникли у зв'язку з початком видачі віз в Україні через посередника. Малишевський зауважив, що створювалися «штучні черги» на подачу документів і вводилася додаткова оплата за прискорену видачу віз.

«Часто у людей, які хочуть приїхати до Польщі на роботу, немає достатньо грошей, щоб зробити собі візу», — заявив він.

Малишевський зазначив, що планує звернутися до польського міністерства закордонних справ і до консульств в Україні з проханням створити окрему чергу для українців, бажаючих поїхати на роботу до Польщі.

Також голова Асоціації польських садівників повідомив, що на сезонних роботах у садах в Польщі можна заробити від 1,65 до 1,9 євро за годину. Крім того, працівники одержують безкоштовне житло.

Нагадаємо, в 2012 році польські роботодавці вперше за останні 5 років скоротили кількість заявок на працевлаштування українців на 7% — до 224 тис. 

Loading...