Через несприятливі умови посівної Україні може загрожувати дефіцит пшениці

Через несприятливі умови посівної Україні може загрожувати дефіцит пшениці

В Україні може подорожчати хліб. Через масове підтоплення полів у більш ніж восьми областях країни врожайність скоротиться на 15%.

Джерело: Відомості

В Україні може подорожчати хліб. Через масове підтоплення полів у більш ніж восьми областях країни врожайність скоротиться на 15%. Тому восени в Україні може виникнути дефіцит ярої пшениці, ярого ячменю, а також вівса.

"У зоні ризику - сільгосппідприємства Рівненської, Волинської та Вінницької областей. На Житомирщині затоплено близько 2 тисяч га полів. Хоча сходи озимих в цілому гарні, весняно-польові роботи з посіву ярих у цих регіонах почнуться пізніше, ніж зазвичай. Потрібно не допустити підтоплення місць зберігання засобів захисту рослин, мінеральних добрив і паливно-мастильних матеріалів", - сказав прем'єр-міністр Микола Азаров.

Глава уряду доручив Міністерствам агрополітики та фінансів тримати ситуацію на контролі. У той же час експерти відзначають, що ранні ярі взагалі не зможуть посіяти. "Особливо на Поліссі та в Київській області. Терміни посіву ярих пшениці і ячменю, а також вівса суттєво порушилися. Про дату початку посівної говорити рано. Будемо чекати, поки вода піде. По воді комбайн не поїде", - сказала глава аналітичного відділу агентства "ААА" Марія Колесник, пише ТСН.

Інші експерти прогнозують, що замість ярих пшениці, ячменю і жита посіють кукурудзу. "Для озимих підтоплення тільки плюс. Для ярих також є переваги: насіння не буде посіяне в суху землю. Але весна затягується на три тижні і буде дуже короткою. Можуть просто не встигнути все посіяти. І від погоди влітку багато чого залежить. А кукурудза - культура невибаглива", - сказав директор компанії "ПроАгро" Микола Верницький.

Loading...