Щоб придбати квиток на нижню полицю, чекати доводиться годинами

Щоб придбати квиток на нижню полицю, чекати доводиться годинами

З 1 листопада на внутрішніх напрямках введено так званий «регульований продаж». Тобто спочатку реалізують квитки в один вагон даного типу, і, коли місць залишиться менше 8, автоматизована система продажу відкриває наступний вагон.

Джерело: Відомості

Продаж квитків повагонно викликав масу незручностей. Як відомо, з 1 листопада на внутрішніх напрямках введено так званий «регульований продаж». Тобто спочатку реалізують квитки в один вагон даного типу (купе, СВ, плацкарт), і, коли місць залишиться менше 8, автоматизована система продажу відкриває наступний вагон. Так «Укрзалізниця» зробила для того, щоб потяги не ходили напівпорожніми. Якщо продані не всі квитки, зайві вагони відчеплять і причеплять до поїзда, у якому аншлаг. Але, враховуючи, що нижні місця розбирають швидше, ніж верхні, з’явилася «проблема нижньої полиці»: місця є, але купити їх не можна, тому що вони в іншому вагоні, який поки закритий для продажу.

Видання «Сегодня» перевірило, як іде продаж квитків на потяги за новими правилами, промоніторивши каси попереднього продажу в Києві.

У касах на бульварі Шевченка, 17, на перший погляд усе, як звичайно: людей небагато, але відкрито всього десяток віконець із 40 із зайвим, тому утворювалися невеликі черги. Як з’ясувалося, з опитаних виданням пасажирів лише один пенсіонер знав про нововведення.

«Ну, тепер гарних квитків точно не буде», — скептично примружився чоловік. Але йому пощастило: дві нижні полиці в купе на поїзд до Миколаєва й назад виявилися вільними. А от блондинка років сорока так і не дочекалася таких же місць на поїзд до Луганська. «Відправляю батьків, вони люди похилого віку, а місця є тільки верхні. Касир говорить, чекайте, поки відкриється продаж у наступний вагон, або беріть верхні, поміняєтеся. А якщо немає? Буду чекати, але прямий поїзд із Києва всього один, шансів небагато», — журиться вона.

Молоді люди, які стояли у черзі, купували квитки, не вибираючи. «Я у відрядження, одну ніч на верхній полиці не проблема, — махнув рукою хлопець в окулярах років 25-ти. — Та й взагалі внизу рідко їжджу, звичайно просять помінятися, хто старший чи з дитиною. Відмовити ніяково». Ще одна проблема — 8-10 квитків на вагон залишаються в розбивку, гірше всього в плацкарті — це бічні верхні й біля туалету. При цьому не всі касири пояснюють, що можна почекати, поки відкриється продаж у наступний вагон: мовляв, беріть те, що є.

Газета спробувала вирішити проблему двома способами: покупка через Інтернет і за допомогою адміністратора касової зали. У неї запитали, як купити два нижні місця до Львова для інваліда й гладкого пасажира, якщо в касі їх у цей момент нема, — є тільки верхні. Відповідь не обрадувала: «Ніяк, тільки, якщо пощастить. Система працює однаково, як у касі, так і через Інтернет». Втім, через Інтернет простіше, якщо вміти користуватися системою «Є-квиток», і кілька годин безупинно моніторити сайт.

Loading...