Українські заводи «прокидаються» після кризи, а повітря страждає

Українські заводи «прокидаються» після кризи, а повітря страждає

Експерти вважають, що повільний вихід з кризи, відкриття заводів підвищив в Україні рівень забруднення повітря.

Джерело: Відомості

Експерти вважають, що повільний вихід з кризи, відкриття заводів підвищив в Україні рівень забруднення повітря. За попередніми даними Держкомстату, в 2010 році тільки заводи і фабрики викинули в повітря 4,1 млн. тонн шкідливих речовин, що на 187,5 тис. тонн більше (4,5%), ніж у 2009 році. У викидах — оксиди діоксинів, метан, а також сірка і деякі інші отруйні елементи таблиці Менделєєва, пише газета «Сегодня».

Найбільше зіпсувалося повітря в Дніпропетровській (на 150 тис. т викидів більше, ніж у 2009-му), Донецькій (плюс 70 тис. т), Запорізькій областях (на 46 тис. т). «Це наслідок того, що країна виходить з кризи. Заводи починають працювати на повну силу, відповідно, більше викидів в атмосферу. Навіть найпотужніші фільтри на 100% не убезпечать від викидів», — говорить директор заводу метизних (металевих виробів) в Макіївці Федір Цимбалов.

Проте є області-щасливчики, де дихати стало набагато легше. Наприклад, в Івано-Франківській в повітрі тепер менше хімії майже на 47 тис. т, а в Житомирській — на 15 тис. т. Також зменшилася кількість викидів в Кіровоградській, Миколаївській, Закарпатській, Херсонській, Полтавській, Вінницькій і Київській областях. Проте лідером по чистоті, як і в минулому році, залишається Чернівецька область.

Екологи вважають, що в регіонах, де стало чистіше, просто ще «відходять» від кризи. «Потім повітря ставатиме бруднішим. Адже люди почнуть купувати більше авто, і заводи стануть працювати ще активніше», — говорить еколог Володимир Борейко.

Транспорт отруює повітря трохи менше, ніж заводи, — у 2010-му автомобілі, поїзди та літаки викинули 2,5 млн. т шкідливих речовин (на 30 тис. т більше, ніж позаторік). Однак у нафтових компаніях говорять, що скоро ситуація покращиться — адже посилюються стандарти якості палива.

«Споживачеві пропонуємо більш чистий бензин, який при вихлопі буде видавати набагато менше шкідливих речовин», — розповіли в одній з великих нафтових компаній.

Поки що мешканцям «брудних» областей можна порадити купувати очищувачі повітря (від 200 до 6 тис. грн.) І частіше вибиратися на природу.

Loading...