Вступили в дію нові правила реєстрації транспорту

Напевно, багато автомобілістів знають про зручну для автовласника можливість, яка дозволяла при реєстрації або перереєстрації транспортного засобу вписати в техпаспорт дані про родичів, які також могли б керувати цією технікою.
Напевно, багато автомобілістів знають про зручну для автовласника можливість, яка дозволяла при реєстрації або перереєстрації транспортного засобу вписати в техпаспорт дані про родичів, які також могли б керувати цією технікою. Згідно з інструкцією МВС, яка діяла раніше, це — батьки, тесть, теща, чоловік, дружина, діти, рідні брати й сестри, онуки, дід і бабуся, усиновителі й усиновлені. Така можливість існувала дуже давно. Але сьогодні ситуація змінилася.
Як пояснила «Відомостям» інспектор з профілактичної роботи ВДАІ Валентина Вітер, нові вимоги діють згідно з Постановою Кабміну №1371 від 29.12.2009 року, яка внесла зміни в «Порядок реєстрації транспортних засобів». Згідно цієї постанови, право керування має тільки співвласник автомобіля, якщо він записаний у техпаспорт. Раніше в графі техпаспорта «Особливі відмітки» можна було за бажанням хазяїна машини безкоштовно вписати 1-2 прізвища його найближчих родичів, яким він довіряє кермо. Як роз’яснила Валентина Петрівна, нова постанова вимагає оформлення окремого документа на кожну таку людину.
Відтепер якщо власник ТЗ хоче надати право іншим фізичним особам, у тому числі й найближчим родичам, на керування своїм особистим транспортом, йому необхідно буде оформити на них тимчасовий реєстраційний талон у ВРЕР. Його видають або по заяві власника або згідно нотаріального доручення. Термін дії техпаспорта визначає господар ТЗ, вказуючи його в заяві, або в дорученні і дійсний він тільки при наявності техпаспорта власника.
Самі автовласники нововведенню не раді, адже така послуга не є дешевою. Якщо техпаспорт видається на основі заяви, то це приблизно 74 грн., а якщо по дорученню, то треба приплюсувати послуги нотаріуса, (наприклад, доручення терміном до 3 років коштує 250 грн. і більше).
У ДАІ ж кажуть, що тепер у разі, наприклад, скоєння ДТП легше буде знайти його винуватця. Адже якщо раніше у техпаспорті були просто вписані кілька прізвищ, то в окремих техпаспортах зазначають всі дані про їх власників, і відповідати доведеться не господареві авто, а тій особі, що була за кермом.
Ще одне нововведення стосується власників скутерів — вони по-винні свій ТЗ зареєструвати. Про це давно говорять, адже кожного року маса ДТП скоюється саме за участю цих транспортних засобів. Та, як пояснила Валентина Вітер, сьогодні це зробити неможливо, бо нема номерних знаків на скутери. Тобто система реєстрації розроблена, але такий нюанс не дозволяє її втілити. Крім того, щоб керувати скутером, необхідно мати посвідчення водія категорії А1. Поки що автошколи груп не набирають, хоча навчальна програма вже розроблена.
Але якщо ви все-таки придбали скутер і з часом отримаєте посвідчення водія категорії А1, потрібно буде написати заяву про реєстрацію. При цьому документи, які засвідчують право власності на цей скутер, не обов’язкові. Щоб одержати номерний знак, техпаспорт і свідоцтво про реєстрацію власникові скутера достатньо мати паспорт громадянина, написати заяву та квитанції про сплату послуг. Поки що говорять про суму 300 гривень. Але, зауважує Валентина Петрівна, конкретної ціни назвати не можна, бо ще нема номерних знаків. Зараз на дорогах ще дозволено їздити на скутерах без перелічених документів. ДАІ, якщо штрафує власників таких транспортних засобів, то лише за порушення правил дорожнього руху або за керування у нетверезому стані.