«Динамо» розгромило «Зорю» 5:0, а «Дніпро» і «Шахтар» розійшлися внічию

«Динамо» та «Металіст» синхронно виграли свої матчі. «Дніпро» та «Шахтар» поділили очки в очному поєдинку на «Дніпро-Арені».

Джерело: Відомості

"Зоря" (Луганськ) - "Динамо" (Київ) - 0:5

Голи: Ярмоленко(29), Ідейє (38, 81), Безус (88), Гусєв (90+4, пен)

"Зоря": Сантіні, Хомченовский, Грицай, Білий, Любенович (Болі 51), Ігнатьєвич, Ярмаш, Шуньїч, Ліпартія (Ференчак 72), Данило (Ідахор 61), Каменюка

"Динамо": Коваль, Тайво, Аруна (Безус 62), Віда, Гусєв, Гармаш (Сидорчук 46), Мехмеді (Алієв 83), Ідейє, Ярмоленко, Велозу, Сілва

Пам’ятаючи про минулорічну осічку у Луганську, «Динамо» приїхало в гості до «Зорі» серйозно налаштованим. Проблем з настроєм на гру не було і в «Зорі» , яка з перших хвилин зустрічі пішла вперед. Відразу декілька небезпечних моментів стали справжнім випробуванням для нової пари центральних захисників «Динамо» Віда - Сілва, яка утворилась через дискваліфікації двох основних гравців − Хачеріді та Михалика. Проте «Динамо» вистояло стартовий штурм гостей та вже до 10 хвилини зуміло вирівняти гру та повністю заволодіти ініціативою, а вже на 29 хвилині вийти вперед − після вдалого навісу Гармаша. Ідейє прострілив на Ярмоленка, який і відкрив рахунок у цьому матчі. Проте Ідейє не обмежився лише результативною передачею, вже на 9 хвилин він подвоїв перевагу гостей. Тож на перерву команди пішли за рахунку 2:0 на користь гостей. У другому таймі малюнок гри суттєво не змінився, «Динамо» мало ще чимало можливостей забити. Проте вдалось це киянам лише тричі, причому зробило це в останні 10 хвилин матчу − авторами голів стали Ідейє, Безус та Гусєв.

«Металіст» (Харків) − «Чорноморець» (Одеса) − 3:1

Голи: Шавьєр (28), Соса (52), Шавьєр (62) − Бурдужан (27)

«Металіст»: Дишленкович, Вільягра, Папа Гуйє, Пшеничних, Азеведо, Краснопьоров, Едмар, Марлос (Девич, 81), Шавьєр, Соса, Крістальдо (Вілліан, 69)

«Чорноморець»: Безотосний, Кутас, Фонтанелло, П. Ковальчук, Вангелі, Політило, К. Ковальчук (Старгородський, 83), Лео Матос, Бобко (Шацьких, 80), Джедже (Діденко, 68), Бурдужан

Харківський «Металіст» зумів одержати вольову перемогу над одеським «Чорноморцем». У першому таймі атаки підопічних Мирона Маркевича були гострішими, проте, першими забили саме гості. Скориставшись помилкою на виході у виконанні Дишленковича, Бурдужан на 28-й хвилині покарав за необачність голкіпера «Металіста». Вже через хвилину харківський клуб відігрався: Шав’єр, побачивши, що Безотосний вийшов далеко з воріт, практично з центру поля влучино пробив по воротам «Чорноморця». У другому таймі забивали лише бронзові призери чемпіонату України. На 52-й хвилині Соса, зігравшись у стінку з Марлосом, переграв на виході Безотосного. Через десять хвилин «Металіст» закріпив власну перевагу у рахунку. Шав’єр виграв верхову дуель у Лео Матоса та замкнув навісну передачу Соси від кута поля − 3:1.

«Дніпро» (Дніпропетровськ) − «Шахтар» (Донецьк) − 1:1

Голи: Матеус (13) − Срна (61, пен)

«Дніпро»: Лаштувка, Чеберячко, Стрініч, Дуглас, Федецький, Мандзюк, Коноплянка, Ротань (Кулаков, 49), Кравченко, Зозуля (Селезньов, 78), Матеус

«Шахтар»: Каніболоцький, Шевчук (Рац, 56), Ракицький, Кучер, Мхітарян, Тейшейра (Коста, 70), Срна, Степаненко, Фернандіньо, Едуардо (Тайсон, 56), Адріано

«Шахтар» втратив очки у матчі з «Дніпром» у Дніпропетровську і не зміг достроково забезпечити собі чемпіонський титул у чемпіонаті України сезону 2012/13. Вже на 13-хвилині команда Хуанде Рамоса вийшла вперед у рахунку через помилку голкіпера донеччан. Каніболоцький, отримав м’яча від засхисника, намагався технічно переграти Матеуса, але форвард «Дніпра» розгадав маневр суперника і забив гол. Відігралися «гірники» у другому таймі, на 60-й хвилині Фернандіньо на швидкості увійшов до карного майданчику господарів поля і упав після контакту з Чеберячко. Арбітр призначив 11-метровий удар, який чітко реалізував Срна − 1:1.