Іспанія — втретє поспіль чемпіон

Збірна Іспанії розгромила Італію у фінальному матчі Євро-2012 - 4:0, і увійшла в історію світового футболу, як перша команда, яка зуміла захистити титул чемпіона Європи.

Іспанці взяли швидкий темп зі стартового свистка і вже на 14-й хвилині Давид Сільва відкрив рахунок. Іньєста видав відмінну передачу з глибини на Фабрегаса, який м'яко накинув м'яч на Сільву. І Давид легким кивком голови відправив сферу у сітку.

Після цього "Скуадра Адзурра" на деякий час просто нависла на ворота Касільяса, перевіряючи його кіперскі здібності. Ікер мужньо вистояв. А італійці продовжували тиснути, користуючись помилками іспанців, яких ставало все більше.

Однак за кілька хвилин до перерви Іспанія подвоїла перевагу. Касільяс виніс м'яч на половину поля суперника. Хаві підхопив і віддав на хід Альбі, який класно прорвався вперед. На 41-й хвилині Хорді технічно пробив Буффона, ніби виконував пенальті.

У другому таймі підопічні Дель Боске "відвантажили" італійцям ще два м'ячі. Спочатку Фернандо Торрес на 74-й хвилині реалізував вихід один на один після відмінного пасу Хаві.

А за дві хвилини до кінця основного часу Хуан Мата, який тільки хвилину тому вийшов на заміну Іньєсти, поклав Італію на лопатки. Торрес взяв на себе Буффона і відпасував на Хуана, який закотив м'яч у порожні ворота.

Отже, "Фурія роха" увійшла в історію світового футболу, як перша команда, якій вдалося захистити титул чемпіона Європи. До того ж, іспанці виграли три поспіль великі футбольні турніри - Євро-2008, ЧС-2010 і Євро-2012.