Федерація футболу України відмила $1 млн в офшорах, - "Схеми"

Федерація футболу України відмила $1 млн в офшорах, - "Схеми"

Федерація футболу України вивела у офшори $1 млн.

Джерело: Відомості

Журналісти програми "Схеми" звинувачують Федерацію футболу України у відмивання $1 млн через офшори. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

​Журналісти програми "Схеми" виявили, що в грудні 2016 року Андрій Павелко літав в Об’єднані Арабські Емірати, де провів зустріч з номінальним директором компанії S.D.T FZE Мохамедом Кайедом.

Саме через цю компанію згодом дочірня структура ФФУ, очолювана Андрієм Павелком, закупила з-за кордону обладнання для виробництва трави для футбольних полів на загальну суму близько $6 млн. Журналісти оприлюднили документи на підтвердження того, що принаймні в частину контрактів була закладена переплата у 20 відсотків, через що на рахунках офшору осіло більше $1 млн.

​Фірма S.D.T, як з’ясували "Схеми", закуповувала іноземне обладнання для заводу, яким володіє ФФУ, а потім перепродавала таке ж обладнання разом із послугами транспортування та догляду за налаштуванням українській стороні – ТОВ "ФФУ Продакшн" на 20 відсотків дорожче.

Зокрема, журналісти проаналізували поставки обладнання від компаній Polytan (Німеччина), Eco Green Equipment (США) та Tufting machinery services (Великобританія) у 2017-2018 роках і підрахували, що загалом за такими непрямими контрактами ТОВ "ФФУ Продакшн" могла переплатити більше $1 млн. Ці гроші з бюджету Федерації футболу України осіли на рахунках арабського офшору S.D.T.

Керівництво ФФУ відкидає свою причетність до схеми із залученням арабського офшору і пояснює появу S.D.T. рекомендацією основного партнера – німецької Polytan.

"Для зручності процесу, і для того, щоб, умовно кажучи, закупки централізувати, Polytan рекомендував зробити це шляхом залучення компанії S.D.T", – стверджує генеральний секретар Федерації футболу України Юрій Запісоцький.

​Натомість президент ФФУ, народний депутат Андрій Павелко свою зустріч із номінальним директором арабського офшору на території ОАЕ пояснив так: "Ніяких не було переговорів. Наш представник Polytan сказав, що у нього є питання від шейха – чи можливий розвиток між Еміратами та Україною проведення турнірів в ОАЕ".

Loading...