Європейський твердий сир: рекомендації з вживання
Сир — унікальний продукт: його можна їсти на сніданок, подавати як десерт або аперитив, використовувати для приготування салатів та основних страв або навіть у якості вишуканого і смачного подарунка. Головне — з розумом підійти до його вибору: наприклад, купувати якісний твердий сир, виготовлений у країнах Євросоюзу. Смак твердого сиру може варіюватися від солодкого до гострого, бути кислуватим або солонуватим: кожен знайде собі продукт, що найбільше відповідає його смаковим пристрастям.
Унікальні багатовікові традиції виробництва цього продукту в Європі стали візитною карткою багатьох країн. Не випадково сьогодні діє і активно розвивається проект із підтримки виробництва твердих сирів, фінансований Євросоюзом, який гарантує їх відмінний смак та якість.
Ще одна важлива деталь: необхідно правильно вживати цей продукт. Спробуємо розібратись, як правильно його подавати і тим самим перетворити споживання сиру в справжнє гастрономічне свято.
При виборі сиру необхідно керуватися принципом «краще менше, проте краще». Краще продегустувати три сорти хорошого твердого європейського сиру різного терміну дозрівання, ніж 10 видів цього продукту, дешевих і виготовлених невідомо за якою технологією. Не обов’язково викладати сирну тарілку з різних видів сиру. Можна використовувати кілька сортів одного, улюбленого, — наприклад, твердий витриманий сир європейського виробника з терміном дозрівання 12, 18, 24 та 36 місяців. Головне — пам’ятати про якість! Вибирайте сир від перевіреного європейського виробника.
Найкраще сир подавати на дерев’яній дошці: це допоможе підкреслити простоту і натуральність цього продукту. Підійдуть також мармурові або кам’яні дощечки.
Поєднання сирів із різними продуктами — справжня наука, вивченню якої можна присвятити не один місяць. Наприклад, той самий сорт твердого європейського сиру повинен мати різні терміни дозрівання (12, 18, 24 та 36 місяців), і залежно від цього сир краще поєднувати або з джемом, або з медом.
Загальне правило: якщо ви подаєте сир як аперитив, то краще його доповнювати продуктами з пікантним або солоним смаком, а коли пропонуєте на десерт — із солодощами. У першому випадку підійдуть оливки та соус чатні. У другому — свіжі й сушені фрукти, а також згадані вище джем і мед. Універсальним доповненням стануть горіхи.
Окрему увагу варто звернути на поєднання твердого європейського сиру з вином. До таких сирів чудово підійдуть червоні фруктові вина та спокійні білі.
Крім того, варто пам’ятати, що найкраще смак сиру розкривається при кімнатній температурі. Тому сири потрібно діставати з холодильника за годину до споживання.
Користь європейського твердого витриманого сиру також є однією з головних переваг його вживання: він містить мікроелементи, що сприяють зміцненню здоров’я, — кальцій, фосфор, цинк, а також необхідні організму амінокислоти.
Твердий сир не містить лактози та нітратів, а багато продуктів, наприклад фрукти й овочі, в поєднанні з ним повніше проявляють свої корисні якості, що сприяє кращому засвоєнню необхідних організму речовин.