Житловий двобій: квартира чи гуртожиток

Житловий двобій: квартира чи гуртожиток

Автор: Любов ШЕКЕЛЬ / Джерело: Відомості

10 серпня — заповітна дата для цьогорічних абітурієнтів. Багато з них стали студентами-«державниками», кому пощастило менше — платниками. Усі відчули на собі, як це — бути СТУДЕНТОМ. До першого вересня ще є час, а значить, новоспечені студенти ще мають змогу відпочити, засмагнути, докупити потрібні для навчання речі. Проте у когось є проблеми набагато серйозніші — знайти квартиру. «Відомості» дослідили: скільки коштує луцьке житло, як і де його шукати.

В Україні кожен третій студент живе на квартирі, а все тому, що університетські гуртожитки не в змозі всіх умістити. Спочатку поселяють пільговиків або тих, хто за місцем прописки мешкає далеко від навчального закладу. Багатьом студентам нічого й не залишається, як орендувати помешкання. Є й інша категорія — ті, хто за власним бажанням вибирає квартиру.

Студентка СНУ імені Лесі Українки Тетяна Полюхович розповідає, що питання про те, щоб поселятися в «общагу» вдома навіть не піднімалося.

«Коли я вступала до університету, моя сестра вже жила на квартирі. Тому відразу всі: і мама, і тато, і я — прийшли до висновку, що краще та легше буде жити разом, нехай і на квартирі. Зараз Леся (сестра) вже закінчила, а я звикла до того, що не потрібно займати черги у ванну чи на кухні».

Також Таня розповіла, що зараз із нею живе «нова» дівчина — Юля. Вона ж обрала квартиру через зручність. Студентка навіть батькам не каже про справжню квартплату, щоби ті не змусили переселитися в гуртожиток. Погодьтеся, 750 грн без хазяйки не для всіх студентів є підйомними.

Такі випадки не рідкість. Бо, нехай і одиничні, але крадіжки теж поширені там, де багато людей. Так і всюди: і на вокзалі, і в магазині, і, ясна річ, у гуртожитках.

Проте не буде помилкою узагальнити, що більшість «гуртожитківців» усе-таки впевнені, що студентські роки та найкращі спогади — це обов’язково життя в гуртожитку.

39-річна пані Мирослава, випускниця Луцького технічного університету, згадує свої студентські роки як ще одну свою сім’ю після дому та школи.

«Усі ці 17 років у моїй пам’яті постають лише вечори на кухні з дівчатами, перші спроби в кулінарії, «домашка» одна на всіх. Гуртожиток — це одна сім’я. За роки навчання ми так зріднилися, нехай зараз і спілкуюся не з усіма, проте часом як зберемось і почнемо згадувати... Повірте: воно того варте».

Усе ж комусь і доводиться шукати житло, не всім щастить так, як пані Мирославі. А кожен стикнеться з проблемою: де шукати квартиру?

Варіантів тут більше, ніж потрібно. Дуже часто оголошення розміщують на спеціальних дошках у самих університетах. Тому, якщо ви маєте можливість навідатися в навчальні корпуси, приділіть їм трохи уваги. Заразом придивіться на оголошення, що на зупинках в центрі міста або на наліпки в магазинах. Раптом віднайдете саме тут потрібний вам варіант.

Не потрібно забувати й про всесвітню мережу Інтернет. За запитом «знайти квартиру» вам покаже сотні посилань, більшість з яких — агентства. Як правильно шукати квартиру з їхньою допомогою, консультує директор Волинського агентства нерухомості Людмила Мусійчук.

«Перше правило такого пошуку квартири — не підписуйте договір із тими агентствами, які просять велику суму відразу. Якщо так, єдине, на що можете сподіватися, це кілька номерів і все — далі знову самі дзвоните та домовляєтеся. Часто в таких випадках ми маємо ситуацію, що одні номери не відповідають, за іншими — квартири вже заброньовані. Тому відразу попереджаю всіх іногородніх — не дозволяйте на собі заробляти шахраям. Договір укласти можна тільки тоді, якщо там прописано, що спочатку клієнт має заплатити до 100 грн (це нормальна сума), решту — після поселення. Також розкажіть менеджерові, який саме варіант вас цікавить, у якому районі, на яку суму розраховуєте. Часто буває, що саме перша запропонована квартира чи кімната підходить. Усе залежить від того, як доступно ви поясните, що саме хочете».

Також запитуємо: скільки в середньому повинні коштувати послуги агентства?

«Сподіватися потрібно на суму не менше 400 грн. Якщо просите терміново та в зазначеному районі, послуги можуть коштувати більше 1000. І це тільки в Луцьку. У столиці таких цін і близько не має. Тому ми не вважаємо, що це дуже дорого, — пояснює Людмила Нифонтівна. — Щодо вартості самої квартири, то вона залежить від багатьох чинників. Варіант проживання з господарями для одного студента коштуватиме від 450 грн за умови, що орендують кімнату двоє. Якщо ви бажаєте проживати з тими ж таки господарями, але самі в кімнаті, доведеться викласти не менше 600 грн. Є також варіанти кімнат і проживання без господарів. Коштують вони не менше 700 грн плюс оплата комунальних послуг (ділиться порівну між мешканцями). Проте така ціна тільки, якщо ви житимете, до прикладу, в однокімнатній квартирі двоє чи втрьох. Якщо шукаєте такий же варіант, але в кімнаті тільки ви, заплатити доведеться не менше 1000 і це ще без комунальних. Оренда цілої однокімнатної квартири в Луцьку взагалі обійдеться від 1500 грн — в районах ДПЗ чи «сорокового», в центрі — від 2000».

Якими складними не були б пошуки житла, нехай це не захмарює ваших емоцій — пережити їх маєте змогу лише раз у житті.

Loading...