Європейських стандартів мусять дотримуватися і журналісти, і влада

Тут було багато колег з інших видань, в тому числі й тих, яких важко запідозрити в симпатіях до чинної влади.

Джерело: Відомості

Михайло Савчак, голова Волинської обласної організації НСЖУ, головний редактор обласної газети «Діалог»:

«Інформація в місцевих мас-медіа, що 6 лютого міліція не впустила до приміщення облради кількох журналістів, які хотіли висвітлити представлення нового голови ОДА Олександра Башкаленка, мене, чесно кажучи, здивувала.

Я сам був акредитований на цей захід і за пред'явленням прес-карти зміг без проблем потрапити в сесійну залу. Тут було багато колег з інших видань, в тому числі й тих, яких важко запідозрити в симпатіях до чинної влади. І я просто не можу повірити в те, що прес-служба, складаючи списки, когось фільтрувала. Всі акредитовані газетярі, радійники, телевізійники, репортери Інтернет-видань, як мене запевнили в ОДА вже після інциденту, безперешкодно потрапили на представлення губернатора. Бачив на власні очі: пропускали і тих, хто не мав акредитації. В моїй присутності пропустили в приміщення представника українсько-польського інтернент-порталу «4-ВЛАДА», прізвища якого не виявилось у списку.

Не маю ні найменшого бажання та й права бути арбітром у цій справі. Не хочу робити закидів колегам-журналістам, працівникам прес-служби, які не змогли порозумітися під час організації заходу. Скажу лишень одне: в цивілізованому суспільстві преса повинна поважати правила гри на інформаційному полі, а влада не повинна чинити перешкод журналістам у доступі до публічної інформації. Щодо людей у формі, то крім своїх прямих службових обов’язків під час заходу за участю віце-прем’єр-міністра України вони виконували суто технічну роботу: пропускали згідно зі списком запрошених на інаугурацію.

Щоб не допусти подібних прикрих випадків у майбутньому, побажав би працівникам прес-служби ОДА оприлюднити на сайті положення про акредитацію працівників ЗМІ». 

Loading...