На Волині ціни для вболівальників Євро-2012 не підвищуватимуть

На Волині ціни для вболівальників Євро-2012 не підвищуватимуть

Серед міст, з якими співпрацюватиме компанія УЄФА з поселення офіційних делегацій, гостей та учасників чемпіонату, опинилися волинські Луцьк та Володимир-Волинський.

Автор: Наталка СЛЮСАР / Джерело: Відомості

Серед міст, з якими співпрацюватиме компанія УЄФА з поселення офіційних делегацій, гостей та учасників чемпіонату, опинилися волинські Луцьк та Володимир-Волинський.

У зв’язку з неодноразовими заявами представників УЄФА про надто високі ціни на проживання в українських готелях під час Євро-2012, «Відомості» вирішили поцікавитися, за скільки готові прийняти гостей на Волині.

Через Волинську область, завдяки географічному розташуванню, проїжджатимуть тисячі вболівальників, які захочуть потрапити на матчі Євро-2012. Особливо це стосуватиметься тих ігор, що проводитимуться у Львові та Києві. У місті Лева у відбіркових групах свої матчі проводитимуть збірні Португалії, Німеччини, Нідерландів, Данії, у столиці — збірні Швеції, Англії і Франції. Це традиційно футбольні країни, які мають багато і багатих вболівальників. Та чи зупинятимуться вони у волинських готелях?

Як повідомив «Відомостям» завідувач сектора туризму головного управління економіки ОДА Віталій Чернець, у державну цільову програму підготовки і проведення в Україні Євро-2012, які надаватимуть послуги з тимчасового розміщення осіб, було включено шість готелів — «Світязь», «Україна», «Залєскі» та «Срібні лелеки» у Луцьку, «Волинь» у Володимирі-Волинському та «Зелений гай» у Луцькому районі.

— Також облдержадміністрація додатково склала перелік готелів, які знаходяться біля автодоріг. Таких є 34 із загальною кількістю півтори тисячі місць, — зазначив Віталій Чернець. — Ми навіть спеціальний рекламний буклет випустили. Якщо говорити про ціни, то вони коливаються від 150 до 400 гривень.

Кореспондент «Відомостей» особисто побувала у деяких готелях, які включені до державної програми Євро-2012. Ціни у них різні. Найдешевші номери у «Світязі»: від 170 гривень за одномісний стандарт до 600 за люкс. Найдорожчий у Луцьку «Залєскі». Тут економ-номер коштує 350 гривень, а люкс — 1300. В готелі «Україна» за одномісний номер турист заплатить 280 гривень, а за люкс — тисячу.       

У Володимирі-Волинському у готелі «Волинь» переночувати можна дешевше. Одномісний тут вартує 200 гривень, двомісний — 320, а люкс — 600 гривень.

Всі опитані працівники готелів стверджують: ціни піднімати на період проведення футбольного чемпіонату не збираються.

— У нас на Волині дуже висока конкуренція, — зазначив директор готелю «Світязь» Юрій Карвіна. — За клієнта доводиться боротися. Наразі жодного номера на період єврочемпіонату у нас не заброньовано.

Треба сказати, що аналогічна ситуація і в інших волинських готелях. І в «Залєскі», і в «Україні», і у «Волині» сказали: номери поки не бронюють. У «Срібних лелеках» інформацію надати відмовилися.

Разом із тим на Волині сподіваються, що іноземні вболівальники все ж зупиняться у нашому краї. Адже ціни у нас значно дешевші від тих міст, які приймають у себе матчі єврочемпіонату.  

Як пише у своєму блозі на «Українській правді» журналіст Андрій Черніков, вартість оренди житла в Харкові на період Євро-2012 іноді досягає 188 тисяч гривень.

«На сайті www.booking.com вводжу дані для пошуку готелю на період, скажімо, 10 днів — з 8 до 18 червня 2012 року. Номерів на двох немає, є для чотирьох ... (вартість) 188 тисяч гривень або 23 тисячі доларів або 17 тисяч євро», — зазначає Андрій. У Києві футбольним фанам  пропонують жити на околиці столиці за 55 євро на добу.

До слова, у Луцьку за ці гроші в деяких готелях можна жити у люксі. Відстань у 400 кілометрів до Києва і 150 км до Львова європейців у принципі не повинна була б злякати. Але якби це було у Європі з їх автобанами. До українських доріг європейські вболівальники не звикли.  До того ж, як зазначив в інтерв’ю «Українській правді» посол Данії в Україні Мікаель Борг-Хансен, більшість вболівальників, які уже придбали квитки на матчі, ночуватимуть у Польщі: вони бояться в Україні за свою безпеку.

Яскравим прикладом європейської логіки щодо вибору місця проживання можуть бути слова головного тренера збірної Данії  Мортена Ольсена, збірна якого гратиме у Львові і Харкові. «Нашими основними вимогами були тренувальні поля і транспортна логістика. Польське місто Колобржег дуже схоже на наш тренувальний центр у Данії. Місцевий готель стоїть недалеко від чудового стадіону та аеропорту», — сказав головний тренер команди.

Такими ж вимогливими є і європейські вболівальники. Якщо ціни і якість у волинських готелях для них може бути прийнятною, то дорога від Луцька до Львова — вся у вибоїнах.

Loading...