Олег Скрипка у Луцьку розфарбовував гігантське яйце

Олег Скрипка у Луцьку розфарбовував гігантське яйце

У приміщенні будівельного супермаркету «Нова лінія» в Луцьку встановили величезне яйце — чотири метри заввишки і три завширшки.

Джерело: Відомості

У приміщенні будівельного супермаркету «Нова лінія» в Луцьку встановили величезне яйце — чотири метри заввишки і три завширшки. Виявляється, саме обласний центр Волині став першим містом, звідки стартує розпис «Диво-писанки» у рамках Всеукраїнського проекту «Парад вишиванок 2012». З нагоди цієї події до Луцька завітали голова оргкомітету проекту Ігор Добруцький та голова  художньої ради проекту Олег Скрипка. Під час прес-конференції вони, а також представники влади міста, розповіли журналістам про цілі і завдання цієї акції.

 Про участь Луцька у цьому проекті було заявлено ще у вересні місяці минулого року, підписавши меморандум. Акція ініційована громадською організацією «Столичні ініціативи». Розпорядженням міського голови було створено організаційний комітет, яким розроблена творча концепція розпису писанки і загалом участі у «Параді вишиванок 2012».

Ігор Добруцький подякував міському голові за підтримку і розуміння і запевнив: якщо волиняни першими розмалюють диво-писанку, то ввійдуть до Книги рекордів.

— У Луцьку мене зрозуміли і не дали гарбуза, — пожартував пан Ігор, тому я поїхав далі по Україні. 24 писанки, які розмалюють у різних містах, — на День незалежності доставлять у Київ, де відбуватиметься Всеукраїнський парад писанок та вишиванок. А представники Луцька у ньому йтимуть першими. Користуючись нагодою, запрошую усіх на дійство в столицю, де всі ми разом зможемо вийти на Хрещатик і відчути гордість за те, що ми українці. Нам бракувало такого об’єднання. Плануємо, що не менше 10 тисяч людей візьме участь у цьому параді. Після свята Диво-писанки зберігатимуться у Музеї національної архітектури й побуту Пирогово.

Олег Скрипка додав, що ідею такого параду якось йому на фестивалі «Країна мрій» підказав один журналіст, а потім він обговорив її з паном Ігорем і тепер завдяки підтримці влади вона набуває всеукраїнського масштабу.

— Ми знаходимося на стадії відродження культури нашої країни і менталітету, — якщо усе відбудеться в тому обсязі, що мріємо, це змінить Україну суттєво, — переконаний лідер гурту «ВВ».

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук подякував ініціаторам цього проекту і вручив їм символічні нагороди, зокрема Олегу Скрипці дісталася писанка із зображенням замку Любарта. А також висловив вдячність директору «Нової лінії», який допомагає матеріально та організаційно у проведенні цієї акції.

Усіх цікавило, хто і як розмальовуватиме луцьку писанку. Однак поки що це тримають у секреті.

— Дозвольте не розголошувати таємницю, — звернувся до присутніх голова творчої ради директор луцької художньої школи Іван Гаврилюк. — Це робота надзвичайно серйозна — і масштаб, і задумка, і технічне виконання. Тут місце професіоналам з досвідом і саме такі будуть виконувати цю роботу. Як у будь-якій справі повинна існувати певна інтрига. У процесі розпису писанки просимо приходити спостерігати. А коли завершимо, дамо роз’яснення і орнаменту, і чому вибрали такий саме малюнок. Можу лише сказати, що він буде традиційним волинським. 

Воно й зрозуміло, адже це все таки конкурс, де змагатимуться міста. А за найкращий варіант розпису місто отримає сто тисяч гривень.

На другий день Великодня (16 квітня) «Диво-писанку» встановлять на Театральному майдані м. Луцька, де вона пробуде близько 40 днів. 

Loading...