Приховування доходів при оформленні субсидій загрожує судовими "розборками"
Після підняття тарифів на послуги ЖКГ за газ Уряд вирішив допомогти незахищеним верствам населення через спрощення правил надання субсидій. В Україні склалася ситуація, коли ціни ростуть, збільшують соціальні виплати, а рівень життя, як і доходи залишаються на тому ж рівні.
Після підняття тарифів на послуги ЖКГ за газ Уряд вирішив допомогти незахищеним верствам населення через спрощення правил надання субсидій. В Україні склалася ситуація, коли ціни ростуть, збільшують соціальні виплати, а рівень життя, як і доходи залишаються на тому ж рівні.
Субсидію на житлово-комунальні послуги отримає менший відсоток домогосподарств, аніж заявлених 80%, повідомила під час прес-конференції заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення Волинської ОДА Світлана Ремезовська. Конкретніша цифра буде відома в жовтні на початку опалювального періоду.
«Вимоги Постанови про надання субсидій не змінилися. Тими ж самими залишилися вимоги до фінансового становища громадян, але скоротився поріг для проплати обов’язкового відсотку», - розповіла Світлана Ремезовська.
Уже звернулося із заявами 5604 громадяни, а призначено 1417 субсидій (з них 1030 - пенсіонерам). Найбільше звернень з Луцька та Ківерцівського району.
Важливо, що субсидія призначається лише власнику житла: часто пенсіонери заповнюють заяви на квартири, подаровані дітям чи внукам. У цьому разі житлово-комунальна субсидія надаватиметься як виняток за рішенням комісії.
Якщо ж громадянин приховав свої доходи, призначення субсидії припиняється і він має повернути суму надміру виплаченої йому субсидії, інакше гроші можуть стягнути у судовому порядку. Якщо у сім’ї є два автомобілі чи два житла чи була здійснена покупка – це підстава відмови у наданні субсидії. Також громадяни мають право подавати заяви на отримання субсидій протягом двох місяців з моменту підвищення цін і тарифів.
Хоча посадовці запевняють, що конверти надходять усім пенсіонерам без винятків, існують випадки, що конверт просто не надсилали, якщо особа має пенсію вище однієї тисячі гривень. На гарячій лінії одразу ж поцікавилися, який розмір пенсії. А в Пенсійному фонді підтвердили, що листа могли й не надсилати у цьому випадку.
За словами начальника відділу з прийому департаменту соціального департаменту Вікторії Клімук, у Луцьку діють дві філії, у яких приймають документи, при деяких ЖКГ створені приймальні щодо оформлення субсидій.
