Виповнюється 140 років жуйці

Виповнюється 140 років жуйці

Жувальна гумка сьогодні, 28 грудня, відзначає ювілей - 140-річчя. Лікарі сходяться на тому, що шкоди від цього продукту набагато більше, ніж користі. У 1869 році американець Вільям Семпл зі штату Огайо отримав патент на жувальну гумку, яка являє собою певну комбінацію каучуку з іншими речовинами.

Джерело: Кореспондент

Жувальна гумка сьогодні, 28 грудня, відзначає ювілей - 140-річчя. Лікарі сходяться на тому, що шкоди від цього продукту набагато більше, ніж користі.

У 1869 році американець Вільям Семпл зі штату Огайо отримав патент на жувальну гумку, яка являє собою певну комбінацію каучуку з іншими речовинами. Сам Семпл ніколи не робив жувальну гумку для продажу, однак з часом виробництво жуйки стало великим бізнесом.

Реклама жуйки позиціонує її як засіб проти карієсу та зубного нальоту, а також очищення порожнини рота.

Тим часом, відповідно до опитування агентства РИА Новости серед стоматологів і гастроентерологів, жуйка однозначно не є такою корисною, як прийнято вважати.

Головний стоматолог Міністерства охорони здоров'я РФ, ректор Московського державного медико-стоматологічного університету (МДМСУ) Олег Янушевич пояснив, що рівень кислотності в порожнині рота при жуванні жуйки регулюють не речовини, що містяться в ній, а слина.

Рівень PH балансу не знижує й ризик розвитку карієсу, який виникає локально, під впливом мікроорганізмів. Вони вражають емаль і тверді тканини зубів, зазначив фахівець.

Не відбувається при жуванні і самоочищення зубів, заявив стоматолог, закликавши людей не нехтувати зубною щіткою і не плутати з нею жувальну гумку.

Loading...