МОЗ: Дефіциту вакцини проти грипу в Україні немає

Міністерство охорони здоров’я заявляє про те, що дефіциту вакцин проти грипу в Україні немає. Про це на прес-конференції повідомив головний фахівець відділу епідемічного благополуччя МОЗ Костянтин Легеза.

Міністерство охорони здоров'я заявляє про те, що дефіциту вакцин проти грипу в Україні немає. Про це на прес-конференції повідомив головний фахівець відділу епідемічного благополуччя МОЗ Костянтин Легеза.

«На сьогодні дефіциту протигрипозних вакцин не існує», — сказав він. Зі слів Легези, в Україні зареєстровані 7 протигрипозних вакцин, 6 з яких є в продажі у всіх регіонах країни.

Він також зазначив, що на сьогодні вакциновано понад 507 тис. українців, 404 тис. з них — люди із груп ризику, що становить близько 90% від їх загальної кількості.

Нагадаємо, наприкінці листопада МОЗ вказував на збільшення кількості вакцинованих проти грипу в епідемічному сезоні 2010/2011 порівняно з 2009/2010.

Міністерство заявило про збільшення захворюваності на грип та ГРВІ на 50 тижні (13-19 грудня) в 10 контрольних містах (Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Харків, Київ, Львів, Одеса, Чернігів, Сімферополь) порівняно з 49 тижнем (6-12 грудня) на 13,7% до 86 172 хворих.

Усього за зазначений тиждень в 10 контрольних містах були зареєстровані 86 172 хворих з гострими респіраторними інфекціями (75 788 хворих на 49 тижні), госпіталізовано 974 осіб, серед госпіталізованих 75,3% становлять діти до 17 років.

МОЗ переніс прогноз початку сезонної епідемії грипу із середини листопада-середини грудня на лютий 2011 року. У період з 29 жовтня 2009 року по 21 березня 2010 року від грипу та ГРВІ померли 1 126 осіб.

Loading...