Зберегти зір до старості допоможуть чорний хліб і гречка

Учені сільськогосподарської дослідницької служби лабораторії харчування й зору при Університеті Тафтс у Бостоні проаналізували раціон більше 4 тисяч чоловіків і жінок у віці від 55 до 80 років.
Учені сільськогосподарської дослідницької служби лабораторії харчування й зору при Університеті Тафтс у Бостоні проаналізували раціон більше 4 тисяч чоловіків і жінок у віці від 55 до 80 років. Дослідників цікавило, які живильні речовини учасники одержують окремо й у різних комбінаціях і як їжа впливає на офтальмологічні захворювання, зокрема на вікову макулярну дегенерацію (ВМД).
З'ясувалося, що продукти з низьким глікемічним індексом, так звані повільні вуглеводи, захищають від ВМД. Людям, які піклуються про збереження зору, варто щодня додавати в раціон чорний хліб, макарони із твердих сортів пшениці, гречану й вівсяну каші, картоплю й іншу городину. Підсилити захисний ефект допоможуть вітаміни С і Е, цинк, лютеїн і омега-3 жирні кислоти.
Вікова макулярна дегенерація - одна з основних причин втрати зору в людей старше 40 років. За статистикою ВООЗ, із цією патологією до офтальмолога звертаються 300 людей з кожних 100 тис. населення. ДО 2020 року лікарі прогнозують помітне збільшення кількості випадків цього захворювання, що призводить до погіршення зору й навіть сліпоти.
"Коли продукту привласнюють низький глікемічний індекс, це означає, що при його вживанні рівень цукру в крові піднімається повільно, тим самим не викликаючи різкого викиду в кров інсуліну, - говорить фахівець зі здорового харчування й методів підвищення імунітету, лікар-кібернетик Камал Мруе. - Вживання продуктів з низьким глікемічним індексом, можливо, позитивно відбивається на стані судин сітківки, тим самим сповільнюючи процес вікової макулярної дегенерації. А вітаміни, поліненасичені жирні кислоти й амінокислоти лютеїну давно вже широко використовуються в ряді лікарських препаратів і біодобавок для підтримки й поліпшення зорової функції ока. Наприклад, вітамін С поліпшує стан судин очного дна, вітамін Е підсилює регенерацію ушкоджених структур сітківки".