Водій маршрутки виволік пасажира з інсультом і залишив на вулиці

Водій маршрутки виволік пасажира з інсультом і залишив на вулиці
Андрій Вікторович через хворобу ледь розмовляє і не пересувається / Фото: Людмила ПОЛІЩУК

Коли їхав додому «дев’ятнадцят­кою», йому стало погано, однак дати собі ради не міг і попросити про допомогу теж. Водій же подумав, напевно, що пасажир п’яний, провозив його весь маршрут і, не з’ясувавши подробиць, вирішив висадити чоловіка на кінцевій зупинці.

Автор: Людмила ПОЛІЩУК / Джерело: Відомості

До редакції «Відомостей» звернулася наша постійна читачка лучанка Людмила Вікторівна. Вона розповіла неприємну історію, яка сталася з її братом — 58-річним Андрієм Ясинським. Він повертався додому громадським транспортом, і несподівано у маршрутці йому стало зле, як потім з’ясувалося, це був інcульт. Однак замість того, щоб допомогти пасажиру, викликати «швидку», водій безцеремонно висадив малорухомого чоловіка на кінцевій зупинці.

— Того дня (15 листопада) Андрюша не був на роботі, — розповідає жінка, — лишень зранку зайшов, бо якраз давали премії на оздоровлення, отримав близько трьох тисяч. А після обіду вирішив навідатись у лікарню до кардіолога, адже серце у нього хворе. Й ось під вечір телефонує мені дружина Андрія, голос схвильований, каже, о 17 год. дзвонила до нього, спілкувалися, він повідомив, що сів у маршрутку № 19, їде додому, вже недалеко, скоро буде (він мешкає на вул. Гірній). Але коли знову його набрала через півгодини, телефон уже був вимкнутий.

Однак тоді Людмила Вікторівна і не підозрювала, що сталася біда. Подумала, можливо, щось у брата з телефоном. Та наступного дня вранці знову дзвінок від Андрієвої жінки. Вона повідомила, що зателефонували з наркодиспансера, сказали, що Андрій до них потрапив учора ввечері, у нього, напевно, інсульт і потрібно перевозити у другу міську лікарню.

При собі в Андрія Вікторовича не знайшли ніяких документів й телефона також. Унаслідок хвороби у чоловіка відняло мову, говорити він міг ледь-ледь розбірливо, так само йому було важко рухатись. Усі зусилля рідні кинули на те, щоб його врятувати, і на першому місці було здоров’я, проте коли його стан стабілізувався, почали розпитувати, як усе сталося.

Коли їхав додому «дев’ятнадцят­кою», йому стало погано, однак дати собі ради не міг і попросити про допомогу теж. Водій же подумав, напевно, що пасажир п’яний, провозив його весь маршрут і, не з’ясувавши подробиць, вирішив висадити чоловіка на кінцевій зупинці.

Ми зустрілися з Андрієм Вікторовичем, щоб почути від нього, як усе було. Стан його досі лишається важким, і говорити йому трудно. Але з допомогою сестри все-таки дещо розповів, адже події того дня добре пам’ятає. Тоді він хотів сказати, що йому погано, та не міг нічого промовити. Біля шофера був ще хтось, певно, його знайомий. Пан Андрій почув, як водій сказав тому «вивести цього п’яного». Коли чоловіка виводили з маршрутки, впала кепка і барсетка зосталася на сидінні, він промовив «кепка» й показав рукою. Проте шофер відповів, що нічого там нема. Андрія Вікторовича залишили на вулиці, попри те, що вже був вечір і холодно. Благо, йшов якийсь молодий чоловік і запропонував допомогу. Оскільки поблизу був наркодиспансер, то перехожий відвів пана Андрія саме туди.

Сьогодні й Андрій Ясинський, і його рідні дуже дякують цьому чоловікові. Сподіваються, що він прочитає газету і пригадає той випадок.  

У барсетці ж Андрія Вікторовича, крім грошей, були документи, банківські картки, ключі.

Притягнути до відповідальності водія сьогодні майже не є можливим. Адже, як нам повідомив начальник управління транспорту і зв’язку Луцької міськради Анатолій Миронюк, у цих автобусах немає відеореєстраторів. Однак він пообіцяв, що обов’язково з’ясує, хто того дня у маршрутці № 19 був за кермом. І якщо водій не захоче зізнатися, йому влаштують зустріч із паном Андрієм. До речі, Андрій Вікторович запам’ятав обличчя водія та готовий його впізнати.

Варто зауважити, що минулого року відповідно до рішення Луцької міськради був прийнятий так званий «Етичний кодекс водія таксі та маршрутного таксі» задля підвищення відповідальності водіїв за безпеку та комфорт пасажирських перевезень. Й одним із перших пунктів сказано, що «дотримання безпеки пасажирів є першим та основним обов’язком водія». Другим принципом роботи має бути «повага честі й гідності кожної людини». А в пункті 6.2. цього Кодексу йдеться: «Водій, у разі необхідності, забезпечує надання першої медичної допомоги тому, хто її потребує».

Loading...