Людей у селах «розводять» на цифровому телебаченні

Людей у селах «розводять» на цифровому телебаченні

До редакції «Відомостей» зателефонувала наша постійна читачка з села Озютичі Локачинського району з проханням розтлумачити, що таке цифрове телебачення і чи правда, що з нового року доведеться всім без винятку на нього переходити.

Автор: Людмила ШИШКО / Джерело: Відомості

До редакції «Відомостей» зателефонувала наша постійна читачка з села Озютичі Локачинського району з проханням розтлумачити, що таке цифрове телебачення і чи правда, що з нового року доведеться всім без винятку на нього переходити. Адже, як виявилось, у село приїздили представники однієї фірми, що займається його підключенням, і настирливо переконували жителів скористатися їхніми послугами, які, як виявилося, недешеві.

— У сусідньому Кисилині також були, — розповіла жіночка. — Сказали, що з нового року залишиться тільки цифрове телебачення, тому нам уже необхідно його встановити. Пообіцяли, що все безкоштовно. Ми лише заплатили по двадцять гривень, і нам видали якісь картки. А через день зателефонували і сказали: потрібно сплатити 170 гривень за підключення плюс по 85 гривень кожного місяця. Але ж тепер ми дивимося телевізор безкоштовно. То навіщо ж маю платити невідомо за що? Та й до Нового року, після якого, за їхніми словами, буде тільки цифрове, ще півроку, то навіщо даремно витрачатися? Хоча, можливо, вони праві й скоро перегляд телепередач буде платним. Підкажіть, як правильно вчинити?

За коментарем ми звернулися до директора Волинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Сергія Семерея.

— На сьогодні цифрове телебачення на Волині транслюється безкоштовно — рівно 32 програми, й у майбутньому плата за перегляд не передбачена, — відповів Сергій Іванович. — Тому, найімовірніше, ті, хто сьогодні пропонує якусь карточку і вимагає помісячної оплати за можливість приймати цифрове ефірне телебачення, лише хочуть нажитися на довірливості людей.

Сергій Семерей не рекомендує користуватися такими послугами. На запитання, чи варто все-таки громадянам переходити на цифрове телебачення, відповів, що рано чи пізно доведеться це зробити, адже аналогове ефірне телебачення працюватиме лише до червня 2015 року.

Щодо супутникового ТБ, то Сергій Іванович коментувати не став, оскільки Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення не надає послуг із супутникового мовлення, проте спеціаліст каже, що, ймовірно, воно й надалі працюватиме, можливо, кількість відкритих (некодованих) українських каналів зменшиться.

— Обов’язковою умовою переходу на цифрове телебачення є придбання приймача стандарту DVB-T2, так званого телетюнера, який тепер коштує в межах 540-600 гривень і продається на ринках, у магазинах електроніки та побутової техніки, — пояснює Сергій Семерей. — Також необхідна кімнатна або зовнішня антена дециметрового діапазону (залежно від віддалі до ретранслятора), якщо така не була встановлена для аналогового телебачення.

Серед переваг цифрового телебачення Сергій Іванович називає більшу кількість каналів і вищу якість зображення та звуку.

— Але на сьогодні на Волині не всюди можлива трансляція цифрового телебачення, — зауважує Сергій Іванович. — Є такі точки, де прийом ускладнений. У згаданих двох населених пунктах прийом можливий від передавальної станції в Ковелі.

Loading...