Тетяна Овсієнко: Якщо старі пісні приносять радість, то я хоч сто разів їх виконуватиму
Донині Тетяна Овсієнко успішно гастролює, записує нові пісні, знімається на ТВ.
Донині Тетяна Овсієнко успішно гастролює, записує нові пісні, знімається на ТВ. Вона не боїться конкуренції й експериментів у своїй творчості. Дружить із Лолітою Мілявською та Ромою Архиповим із групи «Челсі». Нещодавно співачці виповнилося 45 років, одначе зупинятися вона не збирається. Навіть планує народити дитину.
— Для мене найстрашніше — сидіння на одному місці й байдикування, — зізнається співачка. — Зараз моя найбільша мрія — знайти ту саму пісню, яку називають хітом. Поки я у пошуках. Ні, не скаржуся на ті пісні, з якими ми зараз їздимо й збираємо зали. Проте хочеться чогось такого суперпозитивного, хочеться рок-н-ролу!
— Здається, через вік ви зовсім не переживаєте…
— Так, 45 років — це просто супер! Усе якось по-іншому цінуєш. А взагалі, чесно кажучи, я про вік не думаю. Скільки призначено, стільки й проживемо. У мене зараз узагалі період, коли хочеться пізнавати щось нове, якось розвиватися. Є гастролі — і добре. А потім зрозуміла, що життя ж іде… А ще через кризу гастролей стало менше. І я замислилася над тим, що треба було б і за себе ще взятися.
— І депресії вас не долали?
— Зізнаюся, років п’ять тому стали в мене з’являтись якісь страхи: а раптом так і залишуся самотня, або ще щось там трапиться. Тому я всіляко їх від себе відганяла! Кращий спосіб знаєте який? У спортзал — і гнати від себе такі думки, сприймати життя з посмішкою й радіти йому. А всі депресії — від неробства. Потрібно не лінуватись, а трудитися. Для мене зараз головне — не відставати від життя. Треба ще чимало чого вивчити, щоби бути героєм для свого сина. Але я хочу ще народити дитину!
— Напевно, доньку тепер хочете?
— Немає значення. Навіть якщо і двійня буде. Це в мене є у планах.
— Тетяно, ви у Києві часто буваєте?
— Хай там що, а для мене це рідне місто, хоч я і з 88-го року в Москві живу. Та для моєї дитини раніше кращим закордоном завжди була Україна. Син приїжджав до бабусі в Київ — і більше нічого йому не треба було. Тепер я тут намагаюся кліпи знімати, шукати пісні. Мені здається, тут робота набагато якісніша, бо люди ставляться до неї не тільки як до заробляння грошей. Та й з мамою бесідуємо вечорами — це те, чого мені в Москві не вистачає. Уже всі секрети одна одній порозказували, і все одно є нові теми. Так до пізньої ночі й сидимо… Адже в Києві я завжди зупиняюся тільки у батьків, а не в готелях.
— Як зараз із концертами у вас?
— Не можу скаржитися. Все літо гастролювали, тільки-но повернулися з міні-туру. Бувають, звичайно, паузи. Але я дякую Богу, що дає мені час на все. От зараз найняла собі вчителя з фортепіано. Музичну школу в Києві я закінчила, проте нині пальчики вже не так швидко по клавішах бігають. Думаю, підучуся, доки сина нема.
— А малий давно в Америку виїхав?
— Влітку, він там вчиться зараз. Мій колишній чоловік із родиною там живе, тому я його попросила трошки посприяти. А то вік складний — хлопцеві 15 років, молодий чоловік, уже вище мене ростом. З’явилися нові інтереси, дівчата, тож Ігор закинув навчання. Тому й потрібна була зміна обстановки. Та я б нізащо його не відпустила так далеко, якби не його тато: він за ним наглядає.
— Чи подобається Ігорю в Штатах?
— Ми з ним у Skype щодня спілкуємось. Я ж тепер розумна, вмію з технікою поводитися (сміється, — авт.). А ще в Ігоря прокинулася любов до рок-музики, він дуже захопився грою на гітарі. Вже створив групу, де грає на гітарі, а дівчина-іспанка співає. Якось син сказав, мовляв, підемо з хлопцями на вулицю грати. А мене це «на вулицю» так лякає… Але вони просто вирішили себе спробувати — не задля того, щоб гроші зібрати, а щоб привернути до себе увагу. Нехай іде! Я лишень тішуся, що він чимось захопився. Звичайно, сумую дуже. Така туга іноді находить, бо ми ж із собакою вдома вдвох залишились… Але виду не подаю — плачу в подушку.
— Останнім часом стало модним влаштовувати різні «концерти 90-х». Вас часто на них кличуть?
— Аякже, час від часу запрошують. Нічого поганого в цьому не бачу. Якщо люди радітимуть, слухаючи мої старі пісні, то я хоч сто разів підряд виходитиму та співатиму їх. Чому б і ні?
— А в «лихі 90-ті» доводилося виступати перед кримінальними «братухами»?
— Із групою «Міраж» бувало й таке. Та Бог милував, інцидентів у нас не траплялося. Правда, один-єдиний раз усе-таки був. Я виступала в місті Солікамську, як зараз пам’ятаю. А після концерту з’явились якісь хулігани, розтрощили весь зал, вимагали, щоб я кудись із ними поїхала… Почалися погрози, дівчата з балету перелякались. А охоронців я із собою не возила: безглуздо, все одно з такими «місцевими» вони б не впоралися. Довелось якось словами все вирішувати. Я вийшла, поговорила… І все обійшлося — нас не побили, не зґвалтували, гонорар не забрали. До речі, може, допомогло й те, що я багато виступала у місцях позбавлення волі…
— І таке у вас бувало?
— Так, я дуже багато їздила по «зонах». Не знаю, як виходили на наших продюсерів, але я ніколи не вважала за потрібне відмовитися туди їхати. Хай там як, там теж люди. Пам’ятаю, де б я не виступала, мені скрізь приносили якісь вироби ручної роботи — шахи, ланцюжки, хрестики — від тих людей, які там сиділи.