У Польщі футбольних фанів-порушників братимуть під домашній арешт

У Польщі футбольних фанів-порушників братимуть під домашній арешт
Міліція бере в кільце фанів Легії.

Міністерство юстиції Польщі більше не потуратиме правопорушенням на стадіонам.

Джерело: Відомості

У Польщі ведуться роботи над змінами у законах, які доведуть до того, що так звані псевдовболівальники за свої злочини будуть неминуче притягнуті до відповідальності. Появилася ідея застосувати домашній арешт до, під час та після закінчення матчу.

«Це – наслідок останніх подій, наприклад, заворушень спричинених „витівками” уболівальників варшавської Легії перед матчем Ліги чемпіонів у Мадриді», – пояснює заступник міністра юстиції Патрик Які, повідомляє Польське радіо

«На жаль, зачасто трапляється у Польщі таке, що, попри формальну можливість призначити за Кримінальним кодексом суворе покарання, у тому числі позбавлення волі, суди вирішують по‑іншому. Хочемо покласти цьому край», – наголошує Патрик Які.

Як показує статистика, суди не проявляють особливої суворості до стадіонних хуліґанів. Зменшується кількість стадіонних заборон та призначання штрафів і доган. Тим часом, бійки під час футбольних змагань стаються все більш серйозними. Нерідко докази, які збирає поліція, за оцінкою судів є недостатніми. Поліція затримує порушників, приводить до судів, а пізніше виявляється, що ніхто нічого не бачив і не знає – і злочинці виходять без покари.

Необхідно використовувати можливості, які відкриває технологія, у тому числі документування з використанням моніторингу, безпілотників. Ретельне документування могло б зупинити потенційних порушників.

Судді ж бідкаються, бо, мовляв, справи стадіонних розбишак – складні, а через масовість явища важко інкримінувати конкретному хуліґану конкретний вчинок. Проект Міністерства юстиції має би бути готовим протягом кількох місяців.

Loading...