У випадку скасування «елітних» пенсій держбюджет зекономить 20 мільярдів гривень

У випадку скасування «елітних» пенсій держбюджет зекономить 20 мільярдів гривень

Чи не найбільший фінансовий ефект для бюджету могла б забезпечити оптимізація системи суддівських пенсій.

Джерело: Відомості

Залежно від рішучості Верховної Ради з перегляду пенсійних програм, зокрема, «елітних» пенсій, обсяг бюджетних дотацій Пенсійному фонду на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій можна зменшити на суму від 5 до 20 мільярдів гривень.

Таку оцінку озвучила завідуюча відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Піщуліна, передає «Дзеркало тижня».

При цьому екс-виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський висловив думку, що чи не найбільший фінансовий ефект для бюджету могла б забезпечити оптимізація системи суддівських пенсій.

«Реалізувати цю ініціативу, тим більше заднім числом, буде непросто. Особливо, якщо самі судді вирішуватимуть, скорочувати собі преференції чи ні. Такі прецеденти вже були, досвід — негативний. Разом з тим, якщо буде політична воля на найвищому рівні, теоретично це можливо, в тому числі перерахунок уже призначених пенсій», — вважає екс-глава Мінфіну.

Разом з тим Уманський називає малоймовірним скасування пільг для співробітників силових органів — МВС, прокуратури і так далі, «оскільки зараз це безпосередня опора влади».

Нагадаємо, що МВФ наполягає на оптимізації видаткової частини держбюджету, зокрема, за рахунок «обмеження в бюджетному секторі фонду зарплати і чисельності зайнятих, скорочення субсидій і витрат на закупівлю товарів і послуг».

Зараз незважаючи на зростання доходів держбюджету, коштів на заплановані державою витрати не вистачає, оскільки їх план завищений. 

Loading...