Перш ніж Україна отримає словацький газ, остання повинна домовитися з «Газпромом»

Перш ніж Україна отримає словацький газ, остання повинна домовитися з «Газпромом»

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що для початку реверсних поставок газу в Україну Словаччині необхідно досягти домовленості з російським «Газпромом».

Джерело: Відомості

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський заявив, що для початку реверсних поставок газу в Україну Словаччині необхідно досягти домовленості з російським «Газпромом», передає «Кореспондент».

«Словаччина не має повної ясності і можливості відкриття реверсного потоку в Україну без домовленості з «Газпромом», який постачає цей газ», — сказав він.

Відзначимо, що зараз Україна намагається диверсифікувати постачання газу, щоб зменшити енергетичну залежність від Росії. Україна також веде з РФ тривалі переговори про зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти, підписані урядом екс-прем'єра Юлії Тимошенко, на думку Президента України Віктора Януковича, є кабальними.

Нагадаємо, в січні поточного року «Газпром» виставив «Нафтогазу України» рахунок на $7 млрд. Це неустойка за невиконання контракту із закупівель газу. Влада України отримання рахунку підтвердила, але визнала, що платити не збирається.

Зазначимо, що зараз Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти.

Так, з листопада 2012 року Україна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з підприємством RWE Supply&Trading GmbH (Німеччина). З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Крім того, ведуться переговори з газотранспортними операторами Словаччини та Румунії про можливість подачі природного газу в ГТС України.

Loading...