В Україні на мільйон банкнот припадає 3,4 штуки фальшивок

В Україні на мільйон банкнот припадає 3,4 штуки фальшивок

В Україні на 1 млн. банкнот припадає лише 3,4 підробок, повідомила заступник глави Національного банку України (НБУ) Віра Ричаківська.

Джерело: Відомості

В Україні на 1 млн. банкнот припадає лише 3,4 підробок, повідомила заступник глави Національного банку України (НБУ) Віра Ричаківська.

«У нас всього 3,4 штуки підробок на мільйон банкнот. Це досить низький рівень», — сказала вона в ході прес-конференції з нагоди 16-ї річниці грошової реформи в Україні у п’ятницю, пише портал «Дело».

Чиновник зазначила, що в ЄС на 1 млн. банкнот припадає 46 підробок: українські підробки низькоякісні, тоді як у ряді інших країн підроблені банкноти виробляються на професійному обладнанні і мають високу якість.

Заступник голови НБУ також повідомила, що підробляються в основному банкноти високих номіналів, в першу чергу — 100 грн. Втім, також було зафіксовано кілька випадків підробки банкнот номіналом 20 грн.

За її даними, на 1 серпня в обігу перебувало 219,5 млрд. грн. готівкою (поза банками — 201,5 млрд. грн.), у тому числі 2,6 млрд. штук банкнот (56 купюр на одного українця) і більше 10 млрд. монет (215 штук на кожного жителя країни).

При цьому, обсяг готівки в обігу за січень-червень поточного року скоротився на 2,2%, тоді як в 2009-2010 роках темп його приросту становив 17,4%: співвідношення готівки в обігу до грошової маси знизилося до 27,9%, що є найбільш низьким показником за останні 10 років.

«Навіть скорегували у бік зменшення програму виробництва банкнот на цей рік», — підкреслила банкір.

Говорячи про перспективи, Ричаківская зазначила, що процес скорочення готівки в обігу буде мати поступовий характер і супроводжуватиметься великою роботою з розвитку інфраструктури з обслуговування безготівкових платежів.

«Не може це бути якоюсь акцією — сьогодні захотіли і різко знизили готівку в обігу», — запевнила чиновник.

У цілому, за її словами, в перспективі пріоритетами для НБУ будуть завдання щодо забезпечення економіки достатньою кількістю якісних банкнот, а також щодо підвищення безпеки готівкового обігу. 

Loading...