Протягом тижня бензин подешевшає на 20 копійок
Протягом найближчого тижня ціни на бензин мають знизитися на 20 копійок за літр. Про це домовилися уряд й нафтотрейдери.
Протягом найближчого тижня ціни на бензин мають знизитися на 20 копійок за літр. Про це домовилися уряд й нафтотрейдери, пише газета «Комерсант-Україна». Зниження цін пройде у два етапи: на 0,1 грн./л — з вівторка й на стільки ж — з 4 червня – початку наступного тижня.
Експертно-аналітична група по нафтопродуктах при Кабміні вже другий раз за місяць рекомендує трейдерам знизити ціни — у попередній раз бензин подешевшав на 5 коп./л з 12 травня й ще на 5 коп./л з 15 травня.
За даними групи, для зниження цін є всі передумови: у першій половині травня ціна сирої нафти на європейських ринках знизилася на 9,2%, до $108,22 за барель.
Спостерігалося також падіння цін на нафтопродукти в Європі: на бензин А-95 — на 7,9%, на дизельне паливо — на 3,4%.
Цінами на бензин зацікавилися й в Антимонопольному комітеті. У понеділок відомство зобов’язало протягом двох тижнів знизити ціни на бензин марки А-95 до «рівня, що існував би за умови значної конкуренції на ринку». Мова йшла про великих операторів ринку нафтопродуктів, як «Лукойл», «Окко», WOG, Shell, ТНК-ВР.
