Євросоюз готовий підтримувати модернізацію української ГТС

Європейський Союз готовий підтримувати модернізацію газотранспортної системи України. Про це на саміті Україна — ЄС повідомив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

Європейський Союз готовий підтримувати модернізацію газотранспортної системи України. Про це на саміті Україна — ЄС повідомив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу. «Ми готові надавати Україні підтримку для модернізації її газотранспортної системи», — заявив він.

Баррозу нагадав, що на початку цього року Україна приєдналася до Енергетичного співтовариства. Він висловив надію, що енергетична політика України відповідатиме європейським принципам.

Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле констатує важливість забезпечення справедливої й ринкової ціни на газ для України. 

Нагадаємо, 19 липня Україна самостійно розпочала модернізацію ГТС, приступивши до реконструкції магістрального газопроводу «Уренгой - Помари - Ужгород».

Європейський банк реконструкції й розвитку і Європейський інвестиційний банк заявили, що готові співпрацювати з НАК у модернізації системи.

У вересні комісар Єврокомісії з енергетичних питань Гюнтер Оттінгер спрогнозував, що після модернізації ГТС Україна залишиться найбільшим транзитером російського газу в Європу.

Наприкінці вересня Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна домовилася з Росією про створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю ЄС.

Loading...