Гречка і цукор масово дешевшають

Гречка і цукор масово дешевшають

Крупи і цукор на прилавках українських магазинів масово дешевшають. Головна причина падіння ціни — хороший врожай.

Джерело: Відомості

Крупи і цукор на прилавках українських магазинів масово дешевшають. Головна причина падіння ціни — хороший врожай. Так, наприклад, гречка (на вагу) за місяць впала в ціні більш ніж удвічі — до 8,60-8,70 грн./кг, хоча була 11-12 грн.

За прогнозами експерта «АПК-Інформ» Родіона Рибчинського, гречка може подешевшати до 8,40-8,50 грн. і потягне за собою пшоно (з 8 до 6,5-7 грн./кг), вівсянку (з 9 до 6-7 грн./кг) і горох (з 5 до 3,5-4 грн./кг), пише «Сегодня».

Аналітик консалтингової компанії «ААА» Марія Колісник прогнозує також здешевлення цукру до 6,3-6,5 грн./кг, через викид на ринок солодкого піску, який виробники отримали за сировину. Зараз цукор коштує 6,8-6,7 грн., хоча знову-таки місяць тому було близько 9 грн.

Тим часом, важливі події розгортаються на зерновому ринку. Як відомо, до кінця року діє мито на експорт зерна — по пшениці 9%, по ячменю — 14%, по кукурудзі — 12%. Це вже призвело до того, що експорт з країни практично зупинився — внутрішні ціни на зерно не дозволяють його експортувати з вигодою, а тому товар притримують до нового року. Але якщо мито продовжать і на 2012-й (а усе до того йде, вже внесений відповідний законопроект), то внутрішній ринок чекає обвал цін.

У той же час, здешевлення борошна і хліба навряд чи варто чекати. За словами Рибчинського, вигоду від дешевого зерна з'їсть подорожчання газу, який використовується у виробництві, ріст зарплат і транспортних витрат. Але, принаймні, подальшого подорожчання не буде.

Loading...