Депутати заборонили валютне кредитування населення

Народні депутати заборонили валютне кредитування населення. Щоб документ набув чинності, його повинні підписати спікер парламенту й Президент.

Джерело: Відомості

Верховна Рада заборонила видачу валютних кредитів населенню на території України. За прийняття відповідного законопроекту проголосувала мінімально необхідна кількість народних депутатів — 226, пише портал «Дело».

Зокрема були внесені зміни в Закон України «Про захист прав споживачів», згідно з якими, «надання (одержання) споживчих кредитів в іноземній валюті на території України забороняється».

Цим же законом визначається поняття споживчого кредиту як засобів, надаваних кредитором (банком або іншою фінансовою установою) споживачеві на придбання продукції, нерухомості або оплату послуг.

Споживачем, згідно із законом, у цьому випадку виступає фізична особа, яка здобуває, замовляє, використовує, має намір придбати або замовити продукцію, нерухомість або послугу для особистих потреб, не пов’язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов’язків найманого робітника.

Таким чином, прийнятий депутатами законопроект уводить повну заборону на кредитування населення в іноземній валюті (іпотека, авто, кеш-кредити, кредитні карти, кредити на покупку побутової техніки й електроніки і т.д.).

Loading...