Світовий банк нарахував п’ять мільйонів українців, які працюють «в тіні»
Світовий банк оцінює кількість українців, які працюють без офіційного оформлення, в 5 млн. осіб. Про це сказано у повідомленні прес-служби віце-прем’єра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
Світовий банк оцінює кількість українців, які працюють без офіційного оформлення, в 5 млн. осіб. Про це сказано у повідомленні прес-служби віце-прем’єра, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка.
«За даними Світового банку, майже п'ять мільйонів працездатних українців працюють без офіційного оформлення трудових відносин, що ставить Україну на одне з перших місць у світі за обсягами тіньової економіки», — сказано у повідомленні.
Коментуючи цю інформацію, Тігіпко зазначив, що Україні вкрай необхідне прийняття нового Трудового кодексу і пакета законів з детінізації доходів.
На думку віце-прем'єра, боротьба з нелегальною зайнятістю і зарплатами у конвертах одними тільки адміністративними заходами неефективна. Він зазначив, що для підвищення рівня легальної зайнятості потрібно застосовувати економічні стимули і удосконалювати законодавство.
«Більшість порушень у сфері трудових відносин пояснюються надмірно складними процедурами наймання і звільнення, передбаченими чинним Кодексом законів про працю, який було прийнято ще в радянські часи, і сьогодні він застарів», - вважає Тігіпко.
Віце-прем'єр впевнений, що від цього страждають і працівники, які залишаються без майбутньої пенсії, без лікарняних і відпускних, і держава, що недоодержує значні надходження.
«Ми повинні узаконити тимчасову зайнятість у сільському господарстві і будівництві та лібералізувати ринок праці», - сказав Тігіпко.
Міністр вважає, що тільки в такий спосіб можна захистити працівників і підвищити відповідальність роботодавців.
Нагадаємо, у грудні 2010 року Тігіпко оцінював рівень тінізації економіки в 40%.
