Україна позичила 1,25 мільярда доларів
Україна продала іноземним інвесторам єврооблігації на 1,25 млрд. доларів. Про це сказано в повідомленні російської компанії «ВТБ Капітал», що є одним з організаторів розміщення.
Україна продала іноземним інвесторам єврооблігації на 1,25 млрд. доларів. Про це сказано в повідомленні російської компанії «ВТБ Капітал», що є одним з організаторів розміщення.
«ВТБ Капітал» успішно розмістив суверенні єврооблігації України на суму 1,25 млрд. доларів США», - сказано в повідомленні.
Дохідність цінних паперів становила 6,25% річних, строк обігу - 5 років.
Відповідно до повідомлення, книгу заявок було перепідписано в три рази, в угоді взяли участь більш як 200 інвесторів.
«ВТБ Капітал» зазначає, що високий попит дав можливість розмістити єврооблігації за ставкою нижче оголошеного орієнтира дохідності з 6,375% до 6,25% і збільшити обсяг позики з 1 до 1,25 млрд. доларів.
Нагадаємо, у лютому Україна продала іноземним інвестором єврооблігації на 1,5 млрд. доларів зі строком обігу 10 років і дохідністю 7,95% річних.
Держбюджет України на 2011 рік передбачає залучення країною за рахунок розміщення облігацій зовнішньої державної позики 4,5 мільярда доларів, а також 500 мільйонів доларів - від Світового банку.
Станом на 1 травня сума державного боргу України (прямого і гарантованого) склала 463,3 млрд. грн. Таким чином, на кожного українця припадає більш ніж 10 тисяч гривень боргу за позиченими владою коштами (без урахування відсотків за цими боргами).
