Євросоюз відмовився від української застави за російський газ
Євросоюз відмовився від наміру вимагати від України гарантій безперебійного транзиту російського газу. Газета «Московськие новости» пише, що Брюссель задовольнявся усними обіцянками Києва, що поставкам газу через Україну в Європу нічого не загрожує.
Євросоюз відмовився від наміру вимагати від України гарантій безперебійного транзиту російського газу. Газета «Московськие новости» пише, що Брюссель задовольнявся усними обіцянками Києва, що поставкам газу через Україну в Європу нічого не загрожує. Раніше ЄС вимагав у якості гарантії від України грошову заставу, передає «Лента».
Як пише газета, Брюссель наполягав на тому, щоб Київ добровільно розмістив в одному з європейських банків фінансову заставу в розмірі декількох мільярдів доларів. Ці гроші послужили б страховкою на випадок виникнення нових розбіжностей між Україною й Росією в газовій сфері, які вже двічі призводили до збоїв поставок енергоносіїв європейським споживачам. Потім ці вимоги були зняті.
У січні 2006 року через відсутність контракту поставки російського газу в Європу через Україну були скорочені. Три роки потому газова війна між Москвою й Києвом затяглася на три тижні, протягом яких споживачі деяких країн ЄС опинилися без палива в січні.
Контракт на транзит російського газу в ЄС підписаний між «Газпромом» і «Нафтогазом», а клієнти в Європі здобувають газ у російського концерну. Фактично в Києва немає ніяких контрактних зобов’язань перед ЄС у газовій сфері.
Газета пише, що європейці стурбовані новою ціновою суперечкою, яка розпалюється між Москвою й Києвом.
Україна вимагає знизити ціну на газ, але Росія не погоджується на це, вимагаючи від Києва пропозицій по компенсації. Наприклад, вступу України в Митний союз або приватизації газотранспортної системи країни.
