Грищенко: Україна буде працювати з Митним союзом без членства в організації

Грищенко: Україна буде працювати з Митним союзом без членства в організації

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна готова до початку переговорів з Митним союзом у рамках Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна готова до початку переговорів з Митним союзом у рамках Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) щодо підписання угоди про зону вільної торгівлі. Про це міністр заявив, виступаючи у Верховній Раді в рамках «години запитань до Кабінету Міністрів».

«Українська сторона готова до опрацювання питання щодо укладання угоди про зону вільної торгівлі між Україною й Митним союзом, що буде передбачати обопільне скасування або поступове зменшення митних тарифів для вантажно-тарифних обмежень для взаємної торгівлі, і інші заходи», — сказав він.

Зі слів міністра, в ідеалі така угода має охоплювати торговельні відносини між відповідними країнами. При цьому Грищенко підкреслив, що Україна має намір взаємодіяти з Митним союзом без членства в організації.

«Україна має намір взаємодіяти з Митним союзом поза рамками формального членства в ньому. Ми не перебуваємо в переговірному процесі (щодо членства) з Митним союзом як таким», — додав міністр.

Зі слів Грищенка, жодних офіційних умов членства в Митному союзі Україна від російської сторони не отримувала, а висловлювалися тільки побажання, щоб Україна до нього приєдналася.

Глава МЗС зазначив, що основний зовнішньополітичний пріоритет України — європейська інтеграція.

Loading...