Україна втратила свої позиції в міжнародному туристичному рейтингу
Найбільш конкурентоспроможними на світовому ринку туризму визнані Швейцарія, Німеччина й Франція.
У міжнародному туристичному рейтингу Україна опустилася на 8 позицій і тепер займає 85-те місце між Намібією й Гватемалою, пише «Дело».
Складає рейтинг конкурентоспроможності туристичного ринку організація «Світовий економічний форум». Цього року оцінювалися 139 країн. У рейтингу-2009 Україна займала 77-му позицію з 133-х. Серед європейських країн Україна випередила Вірменію, Боснію і Герцеговину й Молдову.
«Враховуючи їхній слабкий розвиток, ці країни потребують значних інвестицій для в модернізації інфраструктури, необхідної для підтримки сфери туризму й подорожей», — відзначають укладачі рейтингу.
Законодавство, що регулює туристичну галузь, не дало Україні піднятися вище 64-го місця по цій позиції. Ще гірші справи з безпекою (82-ге місце). Міжнародні експерти розвіяли ілюзії й з приводу багатого людського, культурного й природного потенціалу нашої країни. За цим показником Україна сто вісімнадцята.
Автори рейтингу трішки підсолодили пігулку, виставивши Україні високий бал по такому показнику як «здоров’я й гігієна» (17-те місце) і «доступність ринків» (20-те). При цьому справи на митниці теж не дуже хороші. Україна потрапила в другу сотню як по ефективності роботи митниці, так і по прозорості діяльності прикордонників.
«Незважаючи на те, що європейський регіон у цілому відкритий для торгівлі й переміщення людей, деякі країни відстають», — відзначається в рейтингу.
Серед таких відстаючих згадані Боснія і Герцеговина й Україна.
Росія займає в рейтингу 59-те місце, Грузія — 73-тє, а трійку лідерів склали Швейцарія, Німеччина й Франція.
