«РосУкрЕнерго» йде з газового ринку України

«РосУкрЕнерго» йде з газового ринку України

Дмитро Фірташ заявив в інтерв’ю «Фокусу», що компанія «РосУкрЕнерго», співвласником якої він є, йде з газового ринку України.

Джерело: focus.in.ua

Дмитро Фірташ заявив в інтерв’ю «Фокусу», що компанія «РосУкрЕнерго», співвласником якої він є, йде з газового ринку України. За його словами, укладання угод між «Нафтогазом», «Газпромом» і «РосУкрЕнерго» стало стратегічною перемогою України.

«За його словами, після повернення «РосУкрЕнерго» газу в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів, компанія погасила борг перед «Нафтогазом» у розмірі $1,7 мільярда і перед «Газпромом» в розмірі $810 мільйонів», — пише видання.

«Крім того, «Нафтогаз» отримав $450 мільйонів за послуги з транзиту і зберігання газу «РосУкрЕнерго», який був вилучений урядом Тимошенко і який компанія не могла використовувати протягом майже двох років», — йдеться у публікації.

Таким чином, як стверджує Фірташ, Україна після підписання угод отримала від «РосУкрЕнерго» $2,15 мільярдів. Природний газ в обсязі 12,1 мільярдів кубометрів проданий «Газпрому» і буде експортований компанією «Газекспорт» для своїх клієнтів у Європі.

«У той же час «Нафтогаз» закупив у «Газпрому» необхідні обсяги газу за пільговою ціною $230 за тисячу кубометрів», — пише видання.

Крім того, підписані угоди терміном на п'ять років між «Нафтогазом» і «Газпромом» про транзит газу по території України в обсязі по 112 мільярдів кубометрів щорічно. За послуги транзиту «Газпром» вніс часткову передоплату.

«Газовий баланс України збережений. Україна отримала велику суму грошей. НАК не поніс ніяких втрат — Україна отримала найдешевший газ. При цьому Україна отримала ще оплату за ПСГ і гарантований транзит на 5 років по 112 мільярдів кубометрів газу — те, чого не змогла добитися Тимошенко у своїх газових контрактах, — сказав Фірташ. — Я вважаю, це ідеальна угода для України», — підкреслив він.

Loading...