В Україні подорожчають імпортні товари

В Україні подорожчають імпортні товари

Регіональні митниці одержали від керівництва новий перелік товарів, оформлення яких будуть перевіряти з особливою пристрастю: переважна більшість тих, що потрапили в «чорний» список позицій, становлять продукти харчування.

Джерело: сегодня.ua

Регіональні митниці одержали від керівництва новий перелік товарів, оформлення яких будуть перевіряти з особливою пристрастю: переважна більшість тих, що потрапили в «чорний» список позицій, становлять продукти харчування. Посилення контролю над ввозом імпортних продуктів спровокує їхнє подорожчання.

Із приходом Ігоря Калетника на пост глави Державної митної служби, зі списку проблемних зникли всі позиції, пов'язані з металургією. А замість них з'явилися будматеріали, шини, секонд-хенд, взуття, корми, виноград, шоколад та інші кондитерські вироби. Потім список поповнили курятина, яйця, макарони, приправи й вантажні мікроавтобуси. З кінця серпня під посилений контроль потрапили також свинячі субпродукти, пюре, розчинна кава й тютюн.

Як пояснюють у Держмитслужбі, «чорні» списки формуються виходячи з того, які товари найчастіше ввозяться по «сірих» схемах. А саме, коли імпортер навмисно заявляє неправильний код товару, тим самим зменшуючи митні платежі.

За даними експертів, затримки імпорту по товарних групах, що поповнили «чорний список», уже почалися. За їхніми словами, це не приведе до дефіциту, зате подорожчати імпорт із цього списку цілком може. «…адже ГТСУ фактично дало своїм підопічним карт-бланш на самостійне визначення митної вартості товарів із групи ризику й, відповідно, на визначення розміру, що сплачується при їхньому імпорті податку», - пише видання «Комментарии».

Loading...